4 zlozvyky, kvůli kterým stárneme rychleji: dopouštíte se jejich nevědomě i vy?

Snad všechny máme jedno společné. Toužíme po kráse, dokonalosti a snažíme se ji zachovat si, co nejdéle. Víte však, které zlozvyky nás o ni připravují a ani si to neuvědomujeme?

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia

Bohužel je to fakt, za předčasné stárnutí a mnohé vrásky si můžeme vlastně samy. Dopouštíme se často několika prohřešků, které jsou za zcela zbytečné přidávání si věku odpovědné. Tušíte o které jde?

Nepřehlédněte: Hubněte podle znamení zvěrokruhu: Podívejte se, díky čemu vám to půjde opravdu rychle

1. Diety

Diety jsou věčným tématem. Právě během nich většinou tělo vystavujeme nadměrnému stresu. Velký problém je, že se nám tehdy zhoršuje elasticita pokožky a tak nám tedy přibývají vrásky. Pokud si během diety navíc dopřejete šálek kávy, či sklenici vínka, není nic horšího. Zadržujete tím vodu v těle a zhoršujete fungování lymfy. To má na naši pleť opravdu značný dopad.

2. Kosmetické prohřešky

Pokud si jdeme lehnout s make - upem, či se opalujeme bez ochranného faktoru, to vše představuje pro pleť riziko. A velmi dobře to víme. Nicméně problém je i to, pokud čištění své pleti věnujete přehnanou pozornost. Pokud totiž používáte několik druhů různých produktů a nedejbože jiných značek, věřte, že vám to neprospívá. I při kosmetice platí pravidlo, vše s mírou. Vlivem reakcí několika přípravků totiž zůstává pokožka většinou promaštěná, začínají se na ní tvořit vyrážky a je mnohem více náchylnější na tvorbu vrásek.

3. Nedostatek spánku

Věděly jste, že na náš vzhled má neuvěřitelný vliv právě spánek? Jeho nedostatek je okamžitě pozorovatelný. Ano, do třicítky to dokáže organismus zpracovat a příliš to není vidět, ale nezapomínejte, že naše tělo si pamatuje. A pravidelnou dávku spánku prostě potřebujeme. Právě ve tmě a během spánku se tvoří hormon melatonin, který redukuje nadbytečný tuk a dodává pokožce mladistvý vzhled

4. Stres

No, tady je rovnice poměrně jednoduchá. Stres podporuje proces stárnutí ať se vám to líbí nebo ne. Zodpovědná je za to zvýšená produkce noradrenalinu a kortizolu. Právě pod tlakem naše tělo odvádí krev z periferních orgánů a zásobuje jím svaly. Víme, stresu se nedá vyhnout za každých okolností. Ale měly byste najít cestu jak ho eliminovat a vyvážit relaxací.

Nepřehlédněte: Nízkokalorická dieta, která vás naučí stravovacím návykům: Palivové jídla jsou z probiotik a bílkovin

Víte však co nám na kráse vždy přidá a nějaké ty roky ubere? Spokojenost a štěstí. Vždyť to znáte, šťastná žena = krásná žena. Ale přece jen, si na zmíněné čtyři drobnosti dejte pozor.

Kterého z prohřešků se dopouštíte nejčastěji?

Časté diety
0
Kosmetické prohřešky
0
Nedostatek spánku
0
Stres
1
Hlasovalo: 1

Foto:
Profimedia
Zdroj:
NM

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2019 Frogfoot s.r.o..