Ačkoliv jsem vdaná, mnohem více blízká jsem si s tímto mužem: Může za to tato jedna věc, kterou můj manžel nikdy nepochopí

Patrícia je vdaná už skoro 10 let za svého manžela Igora, který je skutečně dobrým manželem a není mu co vytknout. Přesto má mnohdy pocit, že jí nerozumí. Ale v jejím životě se nedávno objevil muž, při kterém má přesně opačný pocit, jakoby si rozuměli i beze slov.

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia

Odmala jsem věděla, že se budu muset mnohem více snažit

Patrícia má za sebou pohnutou, nepěknou minulost, o kterou se jí postarali její biologičtí rodiče, díky kterým skončila v dětském domově. Strávila tam velkou část svého dětství a ačkoli tam našla mnoho přátel a vychovatelky se k nim chovaly velmi dobře, rodičovskou lásku jí nahradit nikdo nedokázal. "V podstatě jsem měla i velké štěstí, že si mě pod ochranná křídla vzala jedna rodina, která mi zajistila vzdělání. No vedle toho jsem nelenila a snažila se vydělat si co nejvíce peněz, abych měla rezervu. Odmala jsem věděla, že se budu muset velmi snažit, abych dosáhla života, jaký jsem si vysnila," popisuje na začátek vyprávění Patrícia.

Mohlo by vás zajímat: Obalamutil mě sladkými řečičkami a já mu dala druhou šanci: Neudělejte stejnou chybu jako já, právě kvůli této situaci

Můj manžel měl naopak odmala vše naservírované pod nos

Její manžel Igor byl však zcela opačný případ: "Měl doslova vše naservírované odmala na stříbrném podnose. Měl úžasné dětství, všechny hračky, na které si jen pomyslel, nemusel udělat ani přijímačky na školu a dostal se tam díky otcově telefonátu, když dospěl a školu skončil, začal pracovat v otcově firmě. Dnes ji prakticky sám vede. Abyste mě špatně nepochopily, Igor si toto všechno skutečně váží a je to opravdu dobrý člověk, nemluvě o tom, že i firma díky němu prosperuje i za jeho otce. Snaží se ... Ale pravdou je, že neví, jaké je to bez rodičů, začínat od nuly, bát se o to, zda vyžijem, zda budu mít další měsíc na to, abych si mohla dovolit toto a tamto, jednoduše existenční problémy, kterými jsem já žila celá léta než jsem ho potkala a nastoupila k nim do firmy," pokračuje dál.

Čtěte také: Riflová bunda pro všechny milovnice tohoto stylu: Sezónu 2019 ovládly tyto střihy, které se budou nosit!

Při jednom projektu jsem potkala muže se stejným osudem

Patrícia zůstala spjata s dětským domovem, ve kterém vyrůstala a mnoho pro ty děti dělala i poté co odešla, nemluvě o finanční pomoci, kterou si mohla dnes dovolit, protože rodina jejího manžela se bohatou dala nazvat. Při jednom projektu se seznámila s jedním mužem, Markem, jehož osud byl stejně těžký, ne-li ještě horší než ten její: "S Markem jsme si rozuměli dokonale. Poté, co jsme jeden druhého seznámili se svými životními příběhy, měla jsem pocit, jakoby zde byl konečně někdo, komu mohu říci věci, které pochopí jen on. Igor se o mou minulost v podstatě nikdy nezajímal. Igor nechápal, proč tolik času například trávím v dětském domově. Neuměl si představit, že to vše, co pro ty děti dělám, je ve skutečnosti jen kapka v moři. Že potřebují mnohem mnohem více ... Marek, ten přesně věděl, co mám na mysli," vypráví naše čtenářka.

Nepřehlédněte: Mýty o hubnutí, kvůli kterým se vám nedaří shodit přebytečná kila: Tyto tři jsou nejčastější z nich

Tak jak jsem se odokryla před ním, před manželem nedokážu

Na to, aby Igor pochopil, co Patrícia prožila, by musel prožít totéž, přinejmenším něco podobného. Člověk, který měl vždy vše jen velmi těžko pochopí, jaké je to nemít nic a prožívat každodenní strach o svou existenci. "Igor ani neví, že se někdy v noci vzbudím na tutéž noční můru a potom nemohu zbytek noci usnout, protože přemýšlím o sobě, životě, dětech, kterým je třeba pomoci a jak jim ještě pomoci. Markovi jsem se s těmito nočními můrami svěřila zcela přirozeně. Postupně jsem se nachytala při tom, že mu říkám věci, které jsem dosud Igorovi nikdy neřekla. Mluvit s ním je tak snadné, naopak mluvit s Igorem, při tom mám pocit, že slova jsou zbytečné, že mě vlastně nikdy nebude znát do hloubky mé duše tak, jak jsem ji zcela bezprostředně odokryla před Markem," objasňuje Patrícia, která vlastně netuší, zda jde jen o spřízněnost dvou osamělých lidských duší nebo zda začíná k Markovi cítit i něco víc než jen souznění.

Tak či onak ví, že Igora by nikdy neopustila. Přestože se mu neumí otevřít tak jako Markovi, je to dobrý manžel a ona má při něm vše co potřebuje, až tedy na jednu věc, kterou asi nikdy nedokáže tak docela pochopit.

Foto:
Profimedia
Zdroj:
fem

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2019 Frogfoot s.r.o..