Zapomeňte na nudný kancelářský look: Jarní upgrade kalhotových kostýmů v podobě vzorů

Trend kalhotových kostýmů je momentálně silnější než kdykoliv předtím. Není divu! Kostým je nadčasovým kouskem, který si našel své uplatnění při široké škále událostí, během kterých je vhodnou alternativou. Pokud hledáte správný způsob, jak tuto sofistikovanou klasiku ozvláštnit. Tato sezóna radí VZORY!

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia

Historie kalhotového kostýmu sahá do roku 1914. K životu ho pro ženy přivedla, půjčujíc si ho od pánů, ikonická Coco Chanel. V té době reprezentoval ženské postavení a byl "uniformou" revolučního hnutí Sufražetek, které bojovaly za zrovnoprávnění žen. Na společenskou scénu se plnohodnotně dostal v 60. letech. V roce 1966 Yves Saint Laurent představil světu "Le smoking", kterým se tento jinak pánský prvek nadobro etabloval i do dámské módy a stál se symbolem ženské síly a sexappealu.

Nepřehlédněte: Halenky s objemnými rukávy jako hot trend: Dodají tvar vaší postavě a vy budete stylová

Leopard

Zvířecí vzory zas a znova. Tento trend městské džungle se úspěšně drží našich šatníků již několik sezón a zřejmě se v dohledné době ani nikam nechystá. Leopardí vzor je jednoznačně ten nejčastější. Identická kombinace horní i spodní části outfitu může ve výsledku působit excentricky, ale rozhodně ne přehlédnutelně. Pokud je to pro vás zkrátka "příliš", zkuste menší jednodušší animální vzor.

Pruhy

Vzorem ověřeným časem jsou rozhodně pruhy. Jsou však trochu zrádné. Víte, jak s nimi správně zacházet? Můžete jimi sice opticky vykorigovat své drobné nedostatky, ale zároveň fungují i opačně. Vertikální pruhy postavu prodlužují a zeštíhlují, horizontální pruhy naopak přidají vaší siluetě na šířce. Netřeba se však bát jejich vzájemné kombinaci, tak přidají i nejjednoduššímu outfitu na zajímavosti.

Květiny

Květiny na jaře nejsou úplně to nejoriginálnější. Ale! K jaru patří přirozeně natolik, že se s určitostí hraničící s jistotou můžeme spolehnout na to, že je příští rok uvidíme znovu. Pokud tedy hledáte něco, co z módy nevyjde. Květinové vzory jsou pro vás ty pravé.

Přečtěte si také: Pastelový odstín, který na sobě na jaře musíte vyzkoušet: Kombinujte ho s tímto oblečením vašeho šatníku

Tartan

Nestárnoucí tartan oplývá značnou dávkou rebelie. V případě, že se trendu kalhotového kostýmu nechcete zbavit ani během léta, návod je jednoduchý. Zvolte si kratší alternativu a vyměňte kalhoty za šortky, kterými můžete tento harmonický look vytvořit i ve slunečných dnech.

Tečky

Tečkovaný vzor se v současnosti těší oblibě, a to dokonce více než jindy. V kolekcích na aktuální sezónu jej použilo nejen několik módních domů, ale velmi rychle na ně zareagovaly i obchodní řetězce. Tečky najdete všude. Jsou roztomilé a hravé. Zaženete jimi šedou nudu!

Foto:
Profimedia, instagram.com/veronicaferraro, R13, Alice + Olivia, Dolce & Gabanna
Zdroj:
mm

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2020 Frogfoot s.r.o..