Rok narození má vliv na to, jak dlouho vám vydrží vztah: Podívejte se, jakou významnou roli to hraje

Věděly jste, že právě to, kdy jste se narodily, má vliv i na samotnou délku vašeho vztahu? A opravdu, sehrává to celkem významnou roli.

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia

Tušily jste, že skutečně existuje souvislost mezi věkem a tím, jak dlouho váš vztah, zda manželství vydrží? Přestože se říká, že věk nehraje v milostném svazku téměř žádnou roli, přece jen ho v jisté míře ovlivňuje, ať se nám to líbí nebo ne. Občas je matematika prostě neúprosná. I v oblasti lásky.

Nepřehlédněte: V době, kdy jsem byla těhotná, mi manžel zalhal: Překvapení na sebe nenechalo dlouho čekat, museli jsme začít od nuly

Čím větší rozdíl, tím větší propast?

Přestože vám se může zdát, že patnáct let mezi vámi a manželem nehraje výzamně úkol, psychologové tvrdí opak. Velké věkové rozdíly totiž opravdu ovlivňují kvalitu vztahu a předurčují i jeho trvanlivost. Ano samozřejmě, pokud na kvalitě svazku budete pracovat, můžete jej prodloužit, ale pravděpodobně se rozchodu nevyhnete. Čest výjimkám. "Opravdu je podle výzkumů dokázáno, že čím větší byl mezi partnery věkový rozdíl, tím byla větší pravděpodobnost, že se vztah rozpadne," říká Mgr. Martin Miler, psycholog. Takový pětiletý věkový rozdíl mezi dvěma lidmi v překladu znamená přibližně o 18 procent vyšší pravděpodobnost rozpadu, než při páru, kde jsou oba stejně staří, případně je mezi nimi rozdíl maximálně rok. Dáno procento se zvyšuje na 39 s 10 letý rozdílem a pokud je mezi vámi až 20-let dokonce se dostáváme k 95 procentům. A to je alarmující číslo.

Čtěte také: Po 8 letech jsme se rozhodli pro rázný krok: Po zásnubách však přišlo kruté vystřízlivění v podobě této zprávy

Avšak máme pro vás i dobrou zprávu. Čím déle jste spolu, tím eliminujete riziko rozchodu. Například při dvou letech soužití je pravděpodobnost rozvodu o 43 procent nižší. Pokud jste manželé 10 let je šance na rozvod mezi vámi až o 94 procent nižší. Nezapomínejte, však, že každý jsme jedinečný, individuální a nemusíme zapadat vždy do tabulek. Je velmi podstatné, starat se jeden o druhého a pracovat na svém vztahu. To mnohokrát dokáže mnohem více než zřejmě předpokládáme.

Foto:
Profimedia
Zdroj:
NM

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2020 Frogfoot s.r.o..