Čas narození vašeho dítěte předurčuje kvalitu vašeho svazku: Je lepší, pokud se narodí před nebo během manželství?

I taková, na první pohled, banální věc jako je čas, kdy se vaše dítě narodí, má značný vliv na kvalitu vašeho vztahu. Myslíme, že budete překvapeni tím, kdy je nejvhodnější moment.

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia

Ano víme. Život se s příchodem miminka do rodiny značně změní. A jestli chceme nebo ne, vztah dvojice to jednoznačně ovlivní. Tušily jste však, že i to, zda se vám potomek narodil před nebo během manželství má vliv na kvalitu vašeho svazku? A údajně celkem významnou.

Čtěte více: Ženy s pěkným tělem nemají vše vyhrané: Vlastnost ženy, která chlapa odpoutá od pomyšlení na jakoukoliv jinou

Dítě před svatbou

Co myslíte, je dítě skutečně šťastnější, pokud se narodí manželskému páru? A jsou nějaké nevýhody toho, které posouvají nemanželské dítě ve společnosti do jiného levelu? A v neposlední řadě, jaký to má vliv na váš vztah? Nuže odpověď je jednoznačná. Vliv to má opravdu velmi zásadní. Pokud se totiž dítě narodí do rodiny ještě před svatbou, vzniká mezi dvojicí chtě-nechtě jakási vnitřní nervozita. Ačkoli si ji lze ze začátku mnohé páry nepřipouštějí, významně se to odráží na budování vztahu mezi mužem a ženou. Žijeme totiž ve společnosti, v níž se očekává, že dvojice se vezme. Ať se nám to líbí nebo ne, vliv okolí, rodiny a status doby nelze potlačit. Je jasné, že rodina vzniká narozením dítěte. Tehdy totiž začíná působit hluboké biologické spojení dané přírodou a schopnost cítit ho, má každý z nás. No právě tehdy si stále intenzivněji uvědomujeme tlak společnosti a doby, ve které žijeme.

Nepřehlédněte: Jedna věc mi v našem vztahu nedá spát: Dělal ji pro svou bývalou a mohl se přetrhnout, ale v mém případě je to tabu

Nemanželské děti to totiž od začátku nemají nejlehčí. A to jejich rodiče se mohou maximálně milovat. Jednoduše jim není přizpůsoben sociální konsensus. Počínaje úřady, blízkými přáteli, dětmi ve škole či ve školce. Vezměme si jako příklad zcela banální věc. Každý očekává stejné příjmení u všech členů rodiny a pokud to tak není, stává se dítě mnohokrát terčem posměšků. "To opravdu ovlivňuje kvalitu partnerského života od prvopočátku. A ne zrovna nejlépe. Neustále totiž žijete v podvědomém stresu, s množství otazníků, na které lze neznáte odpověď. Najednou se cykly v něčem, na co nedokážeme najít odpověď. následně vznikají prvotní konflikty, malé hádky, které se časem stupňují," vysvětluje psycholog Martin Miler. Takže zpravidla je lepší mít dítě opravdu až v době, kdy jste svoji.

Potomek během manželství

Samotná svatba je totiž rituál, který má mnohem hlubší vnímání a podstatu, jak se na první pohled může zdát. Pokud se vám miminko narodí až v době manželství je dokázáno, že vztah mezi vámi je mnohem vyrovnanější, klidnější, jistější, šťastnější a silnější. Pudové a rodové vazby zkrátka nepustí. A je úplně jedno, v kterém století žijme. Jde o neměnící se status, který setrvává. Všichni členové rodiny to mají tehdy o něco snadnější. A věřte, že pocit vyrovnanosti a zmiňované spokojenosti nelze ve vztahu dvojice, ať vlastně už trojice ničím vyvážit.

Foto:
Profimedia
Zdroj:
mm

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2020 Frogfoot s.r.o..