5 tipů na letní dovolenou: Destinace letecky do 2 a půl hodin, kam můžete vyrazit hned teď

Ještě nikdy jste neletěly? Či naopak letěly, ale o to jasněji víte, že dlouhé lety nejsou pro vás? Z našeho hlavního města se za méně než 2 a půl hodiny dostanete na tyto krásné místa. Stačí si vybrat.

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia

MALTA

Trvání letu: 2 hod. 25 min.

Malta doslova ohromí nespočtem historických památek, a proto není překvapením, že ji cestovatelé nazývají také open-air muzeem. Celkovou náladu odpočinku a klidu dokreslí krásné výhledy na azurovou vodu Středozemního moře. Malta je jako stvořená pro ty, kteří necestují pouze na plážovou dovolenou, ale i za historií a přírodou, neboť dokonalé přírodní scenérie vás budou doprovázet doslova na každém kroku. Úzké a klikaté cestičky jsou přímo stvořené na jízdu na kole, takže na své si přijdou i sportovně založení rekreanti.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený Helen Owen (@helenowen),

 

BARCELONA

Trvání letu: 2 hod. 20 min.

Pokud patříte mezi temperamentní povahy a hledáte místo, které by svou povahou korespondovalo s tou vaší, podmanivá metropole Katalánska je odpovědí. Vášnivá Barcelona, ​​to není jen notoricky známá Sagrada Familia excentrického Gaudiho. Španělské město na pobřeží Středozemního moře si vás podmaní i sluncem zalitými plážemi a promenádami či rušnou ulicí La Rambla plnou pouličních umělců, jejichž talenty si můžete vychutnat se Sangriou v ruce.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený MONICA (@monicasors),

 

Nepřehlédněte: Úspěšná Jana Tvrdíková, která předváděla i pro Chanel: Nejdůležitější je zůstat sama sebou

LONDÝN

Trvání letu: 2 hod. 20 min.

Pokud jste z období nekončících horkých dní unavení, příjemný odpočinek vám může svými střídmějšími teplotami poskytnout anglický Londýn. Londýn patří k městům, jehož hlavní turistické atrakce znají snad i malé děti. Notoricky známý Big Ben, London Eye či Buckinghamský palác jednoznačně patří mezi nejznámější památky světa. Město nikdy nepoznáte, pokud budete jen chvátat za památkami. Občas je dobré zvednout nos od mapy a dívat se kolem. Uniknout by vám neměl Camden, který je místem různých stylů, chutí a vůní, různých žánrů hudby, je také centrem menšinových stylů a subkultur či tzv. "Malé Benátky", kde si můžete užít pár chvil nerušeného ticha.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený DEBI FLÜGGE (@debiflue),

 

ATHÉNY

Trvání letu: 2 hod. 10 min.

Kolébka západní civilizace, hlavní město Řecka, má rozhodně co nabídnout! Město pojmenované po řecké bohyni moudrosti Athéně chodí každý rok obdivovat velké množství lidí. Řecká kultura bezpochyby patří k základům evropské vzdělanosti. Pokud si tedy ze své dovolené neplánujete přinést jen suvenýry, ale i pár cenných poznatků, Athény jsou ta správná volba pro vás. Od Akropole, přes athénské uličky dýchající historií až po sluneční pobřeží Athénské riviéry, kde si užijete moře a relax. To vše nabízejí jedinečné Athény.

Přečtěte si také: Dělala jsem letušku a byla jsem šokovaná z chování kolegy pilota: Čerstvý tatínek udělal něco, na co nezapomenu

´

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený Anna Skoog (@annamavridis),

 

ŘÍM

Trvání letu: 1 hod. 40 min.

Věčné město, i takto zvyknou nazývat Řím. Během své přibližně 2800 leté existence si získal srdce nejednoho člověka. Italská metropole totiž nepatří jen k největším, ale jednoznačně i nejkrásnějším evropským velkoměstům, které se stávají objektem zájmu turistů z celého světa. Romantický Řím vás přivítá s otevřenou náručí. hlavní město Itálie nabízí kromě všudypřítomné architektury a dechberoucí umění i neopakovatelnou atmosféru. Říká se, že všechny cesty vedou do Říma. Zavede vás tam i ta vaše?

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený Leonie Hanne (@leoniehanne),

 

Foto:
Profimedia
Zdroj:
mm

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2019 Frogfoot s.r.o..