Revize v šatníku: Většina žen si myslí, že se umí obléci, ale přehlížejí tyto detaily a vypadá to na nich pak jinak

Každá z nás zná ten pocit, když si na sebe oblékla něco, co bylo zpětně v zrcadle nebo na fotce přešlap. V čem jsme v oblékání, my ženy, nepoučitelné a jak se tomu vyhnout?

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia

Sledování trendů naslepo je jednou z nejčastějších příčin toho, že se ženy neumějí vhodně obléknout a nikdo jim to nahlas neřekne. Nejlepší, co můžete udělat je vybudovat si postupně svůj vlastní styl, ve kterém půjdete na jistotu. Vy samy nejlépe víte, v čem se sobě líbíte a pokud to tak necítíte, nekupujte si něco s tím, že časem změníte názor a už vůbec ne, že časem zhubnete a bude vám to dobře sedět, vždyť ty šaty jsou motivační - zhubnout do nich.

Nepodléhejte všem trendům, pouze těm, které vám sluší

Móda je skutečně věda, které je třeba se naučit rozumět. Může se zdát na první pohled, že se neustále opakuje, ale ve skutečnosti je to něco jako tradice, které se přenášejí z jedné generace na druhou a nesou s sebou jisté poselství. Návrháři každoročně představí nejrůznější trendy. Je třeba si uvědomit, že tyto trendy jsou pro všechny, aby uspokojily jejich styl, touhy a vystihly osobnost. Proto je důležité umět charakterizovat samu sebe a podle toho si vybírat jednotlivé trendy.

Míry nelžou, ale neřiďte se velikostí na oděvech

Nechtějte být pokaždé někdo jiný. Některé ženy baví měnit svou identitu spolu s trendy, avšak některé vám nemusí slušet. To, že to sluší zcela odlišné modelce na fotografii neznamená, že to je vhodné i pro vás. Mějte také na paměti své míry. Nikdo neříká, že musíte mít velikost XS a nevymlouvejme se na módní diktát. Modelky jsou štíhlé a mají stejnou konfekci, protože plní roli "věšáku". Samy jste určitě někdy byly svědky i toho, že dané oblečení vypadá lépe na ženě s křivkami, tak na co ten stres. Mimochodem, i vám se už stalo, že máte v různých obchodech různé velikosti a to s rozdílem dvou až tří? Na tom aspoň vidíte, že spoléhat se na nápis S na štítku není vždy v pořádku a že když chcete mít něco oversized, klidně sáhněte po velikosti L. Nic to neznamená, důležité jsou vaše míry.

Učte se od nejlepších

Nechte si poradit a vzdělávejte se i v tomto, na první pohled, povrchním oboru. Slovo módní stylistky nebo persóny zabývající se módou je fajn vzít si k srdci. Samozřejmě, ne každý může mít svou osobní stylistku jako hvězdy stříbrného plátna. Díky sociálním médiím však má každý z nás "svou" stylistku, kterou může sledovat a učit se od ní, jak postupovat při výběru oblečení. Doba ještě nikdy nebyla tak jako je dnes a vše je doslova na dosah ruky.

Odpovězte si na otázku, která hodně odhalí

Obléknu si to více než jednou, se dnes mění na otázku: "obléknu si to vícekrát a mohu to zkombinovat s více kusy?". Když si kupujete daný kus oblečení, nedívejte se na něj jako na samostatný kousek, ale představte si hned  outfity, které s nimi dokážete vytvářet. Pokud vás napadne ihned několik možností, rozhodně to stojí za to a máte jistotu, že děláte dobře. V opačném případě to nechte na později. Uvidíte, že za pár minut ani nebudete vědět, že vám něco takového chybí.

Inspirujte se: Horké novinky v oblasti kabelek: Nenechte si ujít styly, které budou reprezentovat tuto sezónu

Vraťme spolu zpět kouzlo módy a kvality

Móda a styl není o penězích a dá se obléci i pěkně za málo peněz. V době udržitelnosti módy je však na místě otázka, zda přece jen nevrátit kouzlo nakupování a jednotlivým kusem oblečení. Kvalitní oblečení je dražší, ale také déle vydrží a nevytváříme tím tolik odpadu. Častou odpovědí žen je, že na to nemají, ale i to se dá změnit. Můžete si postupně dávat peníze stranou a až časem se dopracovat právě k vysněné a kvalitní kabelce, kterou budete mít roky. Pokud si přepočítáte částku, kterou jste utratily předešlé roky na trendové kabelky a porovnáte je s jednou kvalitní, kterou budete mít několik let, s velkou pravděpodobností zjistíte, že jste ještě ušetřily peníze. Jediné, s čím se musíte vyrovnat je, že nebudete mít endorfiny z nakupování, ale můžete je mít z cvičení a pohybu, který vám do vysněných kousků přispěje k pevnější postavě a sebevědomější kvalitě života.

Foto:
Profimedia, Fendi
Zdroj:
ms

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2020 Frogfoot s.r.o..