Roky mi trvalo, než jsem pochopila, že mě můj partner jen vysává: Neudělejte stejnou chybu

Naše čtenářka Henrieta obětovala nejlepší léta svého života vztahu s mužem, který si s ní nepěkně pohrál. Aby toho nebylo málo, jistý čas ho i finančně vydržovala a dokonce investovala peníze do jejich společné budoucnosti, kterou jen tak zrušil.

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia

Byla jsem ráda, že si všiml mě

Henrieta byla vždy samostatná a snažila se od mládí vydělat nějaké peníze. Poctivě si šetřila, ale uměla si i dopřát. Co se však týče mužů, konkrétně jednoho, který jí zamotal hlavu pěknou tvářičkou a lichotkami hned na začátku, zde si pozor tedy vůbec nedala: "Byl milý, pohledný, věděl jak na to slovy, lichotkami, ale nenásilně, zalíbil se na první pohled i celé mé rodině. Já jsem z něj byla unesena, že si mě vůbec všiml. Roky ubíhaly a najednou jsme spolu byli 5 let. Samozřejmě, že po čase jsem viděla i jeho horší já, nebyla jsem docela slepá, ale jaksi jsem si myslela, že si ho převychovám, že se kvůli nám bude chtít časem i sám změnit, v jistých věcech dospět," objasňuje na začátek Henrieta.

Mohlo by vás zajímat: V době, kdy jsem byla těhotná, mi manžel zalhal: Překvapení na sebe nenechalo dlouho čekat, museli jsme začít od nuly

Nestyděl se vzít peníze od rodičů, pak bral ode mě

No pravdou je, že za celých těch 5 let byl stále stejný. Neměnil se. Nechtěl dospět. Henrietě vadilo, že nepřemýšlí nad vlastním bydlením, že se stále tlačí v rodičovském domě s bratrem a jeho rodinou, v jednom dětském pokoji a dokonce se nestyděl si jako dospělý párkrát vyžádat od rodičů i bratra peníze, když mu "nestačilo". Henrieta se o tom snažila s ním promluvit, na což jí řekl, že má pravdu a vícekrát to neudělá. No pak začalo být zvykem, že si bral od ní. Došlo totiž k tomu, že zůstal rok bez práce a přestože měl nějakou podporu, rozhodl se, že si "odpočine". "Měl kde bydlet, rodiče ho vždy podrželi a finančně jsem mu vypomáhala. Skutečně jsem chtěla, aby si našel solidní práci a on mě také přesvědčoval, jak usiluje a já jsem stále jen čekala, že mu něco padne z nebe a hlavně, že se vzpamatuje, protože navzdory všemu to byl stále můj zlatý chlapec a já jsem ho milovala. Dnes vím, že jsem byla buď neskutečně naivní, nebo na rovinu hloupá," pokračuje Henrieta.

Poté co mu pomohla, si našel druhou

Dotyčný se neštítil vyžádat si od Henriety peníze, když chtěl navštívit holiče nebo si na sebe něco hezkého, nového koupit. Vždy se nad ním slitovala. Pak se naštěstí zaměstnal a dokonce se mu v nové práci i líbilo, ani finančně to nebylo nejhorší, ale to zase začal rozhazovat. Potom došlo k tomu, že si našel druhou a po slovech "miluji tě", následovalo druhý den "sbohem". Pro Henrietu to byla skutečně rána, kterou snášela jen těžko, protože ji opustil pro nějakou zcela mladou žábu.

Čtěte také: Po 8 letech jsme se rozhodli pro rázný krok: Po zásnubách však přišlo kruté vystřízlivění v podobě této zprávy

Po dvou letech se vrátil s plány do budoucna

Byli od sebe dva roky, což je dost dlouhý čas. "Normálně mě přemluvil. Napovídal mi, že to byla chyba, že mě opustil, že jen se mnou se cítil nejlépe, že chce dát všechno do pořádku, že si mě chce vzít a plánovat se mnou budoucnost. Prý už vybral i místo, kde bychom spolu mohli žít. Druhý den mi ukázal i pozemek... Na všechno jsem skočila, vrátila se k němu, vystavovala snubní prsten na odiv a více méně všechny úspory vrazila do pozemku, který byl napsán na nás oba. Vyřídili jsme si povolení, hypotéku a pak to přišlo," vzpomíná na nešťastné období naše čtenářka dál.

Nepřehlédněte: Ve kterých otázkách vám nejčastěji muž lže? U Berana pozor na upřímnost, Býk zatajuje počet milenek

Z večera do rána přišlo vystřízlivění

Z večera do rána si to její snoubenec rozmyslel a poslal jí jen sms, že to byla chyba, že ji ve skutečnosti nikdy nemiloval a opět s ní končí: "Toto se už nedalo pochopit, bylo to těžké, ale s pomocí rodiny jsem to nakonec zvládla. Dnes vím, jakou chybu jsem udělala. Nejenže mě duševně týral a udělal si ze mě hadrového panáka, ještě jsem i vrazila peníze do pozemku, na kterém jsme měli bydlet. Rozhodla jsem se ho nechat a začít něco budovat sama, i když to bude těžší. Ale on se rozhodl, že se ho také nevzdá a nic mi vyplácet nebude. Je to začarovaný kruh, ale věřím, že to už brzy skončí. Každopádně už vím, co je zač a více se obalamutit nenechám," dodává na závěr Henrieta.

Foto:
Profimedia
Zdroj:
fem

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2019 Frogfoot s.r.o..