Talentovaná Markéta Dlouhá Márová: Cestování a potápění ji inspirovalo k vytvoření unikátních šperků

Představte si šperky jako vyjádření síly ženy, přírody, transformace a tvořivosti. Přesně tato slova dokonale vystihují lokální brand šperků Antipearle.

Zdroj: Archív M.D. (Antipearle)
Zdroj: Archív M.D. (Antipearle)

Když k tomu přidáte charisma Markéty Dlouhé Marové, designérky / majitelky, budete toužit vlastnit alespoň malý kousek Antipearlí i vy a malinko přitom doufat, že její multitalent zvládat byznys, 3 děti, a užívat si volný čas potápěním a fotografií se přenese skrze její výtvory i na vás. Pro ty, kteří vyčkávají s nákupy prstenů na speciální příležitosti, máme dobrou zprávu - Antipearle na tuto sezonu představili novou svatební kolekci prstenů, které myslí i na budoucí ženichy.

Přečtěte si více v našem rozhovoru  o kreativitě, tetování ale také o tom, jaké je to vést vlastní byznys:

1. Jak vznikl příběh Antipearlí? A co bylo ve vašem pracovním životě předtím?

Před navrhováním šperků jsem se věnovala fotografii, kterou jsem vystudovala při výchově dětí. Dále to bylo hlavně cestování a potápění.

2. Dnes vaše šperky nosí modelky typu Michaela Kociánová, herečky a IT girls. Byla ale doba, kdy jste si říkala, že to asi necháte tak a že se začnete zabývat něčím jiným?

Po narození třetího dítěte – dcery Kiry – jsem nad tím na chvilku uvažovala, protože jsem neměla tolik energie značku dále vést. Děti už ale povyrostly, a mám tak více prostoru se celému brandu věnovat. S navrhováním jako takovým bych ale nepřestala asi nikdy, šperky bych si určitě vyráběla alespoň sama pro sebe. Koneckonců, tak přesně Antipearle vznikly.

3. Pro Antipearle je příznačná jejich přímořská estetika, i když pro vnitroevropský stát je to doslova oxymorón. Proč právě tento druh vizuálního ztvárnění šperku?

Potápění a v podstatě všechno spojené s mořem je mou celoživotní vášní. U moře trávím skoro půl roku, protože naším druhým domovem se staly Azorské ostrovy, kde jsme si to s manželem zamilovali, když jsme tam zhruba před 13 lety natáčeli dokument.

4. Kde se inspirujete novými tvary?

V divoké přírodě. Odmalička mě fascinovala nekontrolovatelná síla moře a rozmanitost podmořského světa. Z cest si ráda odvážím různé mořské tvary, které pak dávají základ novým kolekcím a šperkům.

5. Sama jste vizuálně zajímavou osobou, asi jediná žena, které skutečně sluší tribal vzor tetování. Jak vaše estetika ovlivňuje například vaši rodinu nebo domácnost?

S manželem jsme potetovaní oba, dokonce i snubní prsteny máme vytetované, přišlo nám to symboličtější. Já s tetováním začala cca v 25 letech a většina mých tetování je spjata s mořskou tematikou. Naposledy jsem si například nechala vytetovat mušli Murex. Stejně jako na jemné linky na těle, i v domácnosti a v našem studiu preferujeme světlé čisté linie.

6. Moře a oceány, čím častěji se mluví o jejich znečištění a zamořením plasty, jak vnímáte tuto tématiku vy?

Problém to je, proto se jako rodina snažíme planetě odlehčit. Začíná to u nás v domácnosti, všechny své tři děti se snažím vést k ekologii, vyhýbáme se plastu a u moře máme společnou aktivitu sbírání odpadu a čištění pláže.

7. Dokáže se v Čechách vůbec člověk šperkem uživit? Nebo co pro to musí udělat, aby jeho značka byla lokální a prosperující?

Snažím se pro to dělat maximum. Být originální, vymýšlet stále nové věci a pořád značku někam posouvat. Výhodou mých šperků je jejich versatilita a snadná kombinovatelnost. Zákaznicím to dává možnost vrstvit a vymýšlet si vlastní kombinace a použití a také se nebát neustále rozšiřovat svou sbírku.

8. Jaké jsou vaše vize pro Antipearle? Řekněme, že se bavíme o časovém úseku 5 let. Kde si představujete vaši značku? Kdo by ji měl nosit a kam se s ní chcete posunout?

Určitě bych značku ráda posunula i více do zahraničí. V blízké době se chceme věnovat rozšíření online prodeje a představení novinek. Každý rok uvádíme novou kolekci i několik limitovaných mini sérií. Jsem šťastná za každého zákazníka, kterému mé šperky dělají radost, a i do budoucna tedy pro značku chci hlavně aby šperky byly opravdu nošené a někomu dělaly radost každý den.

9. Zůstanou Antipearle vždy jen u šperků nebo se jednou budeme tedy bavit o celkovém vizuálním a životním stylu?

Ráda bych oslovila i pánské publikum. Mám už pár nápadů, ale ty si zatím nechám pro sebe. Momentálně jsem vytvořila kolekci snubních prstenů, které jsou právě již k dostání.

10. Co byste poradili ženám, které mají chuť nastartovat svůj vlastní byznys? Jaké vlastnosti jsou nejdůležitější a na co se dopředu připravit?

Člověk si musí jít za tím, co chce, musí ho to bavit, musí být trpělivý, nevzdávat to a dát do toho všechno. Pak to jde samo.

Foto:
Archív M.D. (Antipearle)
Zdroj:
SK

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2020 Frogfoot s.r.o..