Kvůli těmto chybám při líčení očí vypadáte starší: Vyhněte se jim a uberete si tím roky navíc

Líčením si můžete věk ubrat, ale i přidat. Často se dopouštíme chyb, na které doplatíme naším vzhledem. Těmto přešlapům se proto vyvarujte!

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia

Chyba č. 1: Příliš tmavá oční linka

Černá oční linka není vždy tou nejlepší alternativou, a to platí pro všechny věkové kategorie. O něco více v období, kdy se pokožka kolem očí začne ztenčovat a ztrácí přirozenou pružnost. Neexistuje důvod proč vypadat více unavené než skutečně jsme, že? Černá linka může být "příliš", místo ní si vyberte raději měkčí hnědé odstíny - nebo ještě o něco lépe, použijte odstín, který zvýrazní barvu vašich očí. Pro modré oči je nejvhodnější měděný odstín hnědé. Zelené oči zvýrazněte hlubokým odstínem švestkové. Pokud máte hnědé oči, černou nahraďte tmavomodrou.

Chyba č. 2: Zapomenuté obočí

Mnohé ženy při líčení zapomínají na podstatný detail, který tvoří rám obličeje - obočí. To, podobně jako mnohé další záležitosti z oblasti beauty, podléhá trendům. Ten v současnosti hlásí návrat k přirozenosti. S pinzetou to nepřehánějte a větší pozornost věnujte tomu, co vám bylo naděleno "shora". Při tom vám šikovně pomůže tužka či gel na obočí. S přirozeně upraveným obočím okamžitě vypadáte mladší. Doslova botox bez jehel.

Nepřehlédněte: Masky na obličej, které vás zbaví odumřelé pokožky: Účinné složky vám zajistí jemnou pleť na počkání

Chyba č. 3: Výběr správné barvy

Pokud patříte k nešťastné skupině žen, které jsou přirozeně náchylné k vytváření tmavých kruhů pod očima, použití korektoru v odstínu s růžovým nádechem zajistí zjemnění nežádoucího odstínu pleti pod vašima očima pro světlou pleť. Pokud je vaše pleť naopak tmavší, vhodnější pro vás bude korektor s oranžovo-žlutým podtónem. Vyberte si vždy korektor o jeden nebo dva odstíny světlejší než je tón vaší pleti, vyhnete se tím přílišnému vyblednutí, které působí komicky.

Chyba č. 4: Vynechání primeru

Když si už dáme námahu s make-upem, záleží nám na tom, aby vydržel co nejdéle. Make-up usazený v každé rýze a jemné vrásce je to poslední, o co bychom stály. Jak tomu předejít? Rozhodně bychom neměly zapomenout na tzv. primer. Vyberte si ten s hydratačními složkami, jakou je například kyselina hyaluronová. Díky hydrataci se vaše pokožka promění na "hladké plátno" a bude připravena na aplikaci dalších produktů.

Přečtěte si také: Objem ve vlasech vám změní vzhled: Chcete-li dosáhnout husté hřívy, zkuste kromě zinku tyto minerály

Chyba č. 5: Použití práškových očních stínů

Práškové oční stíny patří k těm nejčastěji používaným. To bezpochyby! Do budoucna byste však mohly zvážit krémové oční stíny. Zase jednou se vracíme k důležitosti hydratace, jako základu pro mladší vypadající pleť, a to určitě platí i pro váš make-up. Make-up s práškovým povrchem se usazuje v jemných liniích, což v kombinaci s přibývajícím věkem přispívá k nežádoucí dehydrataci pokožky v okolí očí.

Chyba č. 6: Příliš mnoho třpytek

Spojují se vám lesklé třpytivé oční stíny s mládím? Opak je pravdou. Namísto rozjasnění pleti totiž zhoršují vzhled suché pokožky. Metalické odstíny zaměňte za lichotivé neutrální tóny. Chcete-li svému vzhledu dodat o trochu víc "wow efektu" než nabízejí matné stíny, vyberte si paletu s jemným leskem.

Foto:
Profimedia
Zdroj:
mm

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2020 Frogfoot s.r.o..