4 znamení, že máte po svém boku chronického lháře: Odhalte spolu s námi, na co byste se měly zaměřit

Někdy až po letech odhalíme, s kým jsme vlastně žily. Toto je stále častější problém moderních vztahů. Jak však odhalit chronického lháře dříve, než vám zlomí srdce?

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia

Tito muži mají skvěle zvládnuté umění lží a navenek o sobě vytvářejí ten nejdokonalejší obraz. Dokáží se vám dívat přímo do očí a ani jedno slovo, které řeknou, nebude pravda. Jak tedy odhalit, s kým vlastně žijete? Stačí si všímat čtyř indicií, které vám napoví, jaká je realita.

Nepřehlédněte: Z bývalé manželky mého manžela se stala moje kamarádka: Postrádá to logiku, ale stalo se to takto

1. Příliš mnoho detailů

Toto je jeden ze zásadních bodů, který dokáže chronického lháře odhalit. Cokoliv vám bude říkat, věřte, že půjde do nejmenších podrobností. I takových, které by vás v podstatě ani nezajímaly. Právě detaily a maličkosti, vás chce totiž přesvědčit o pravdě, která není reálná.

2. Věty, které používají s pravidelností

Znáte začátek věty typu: "Upřímně, abych řekl pravdu ...", "Je pravda, že ...". Pokud ano, žijete bohužel s člověkem, kterému lež není cizí. Přesně takovou rétoriku totiž používají chroničtí lháři. Ten kdo je upřímný, nepotřebuje to potvrzovat slovně.

Přečtěte si: Pippa Middleton si žije na vysoké noze: V tomto bude život jejího syna více pohádkový než mají děti v královské rodině

3. Vyhýbají se slovu "já"

Tušily jste, že právě ti největší lháři se s oblibou vyhýbají slůvku "já"? Je to fakt. Z psychologického hlediska to má i své opodstatnění. Snaží se tímto způsobem zbavovat odpovědnosti, proto je pro ně ideální, mluvit o jiných. Odpoutávají tak pozornost od své osoby.

4. Neverbální znamení

Kromě slovních projevů, chronické lháře charakterizují i neverbální znamení. A ty fungují téměř vždy s jistotou.

  • příliš intenzivní oční kontakt
  • časté dotýkání se obličeje
  • kroucení vlasů
  • příliš velká gestikulace
  • dotýkání se rtů
  • kousání si do rtů

Tak co zpozorovaly jste něco z tohoto u své polovičky? Pokud jste čtyřikrát odpověděly "ano", zřejmě máte po svém boku člověka, který upřímnost nepovažuje za velmi podstatnou.

Foto:
Profimedia
Zdroj:
NM

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2019 Frogfoot s.r.o..