Po prvním manželství jsem muže odmítala: Jeden to však změnil gestem, které by si měli osvojit všichni dobří chlapi

Beáta se v prvním manželovi hluboce zklamala. O mužích nechtěla ještě dlouhou dobu slyšet. Pak ji jeden zaujal, ale nikdy by neudělala první krok. On na to odvahu měl a získal si ji touto svou vlastností, která chybí mnohým mužům.

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia

Z manžela se stala po letech věrná kopie otce alkoholika

Známá naší kamarádky, říkejme jí Beáta, neměla během prvního manželství vůbec na růžích ustláno. Vdávala se mladá, hned po střední škole a také rychle otěhotněla. Po letech se z jejího manžela stala věrná kopie jeho otce alkoholika, který ji v těch největších záchvatech opilství a hněvu neváhal titulovat jako tu nejposlednější z posledních: "Bylo to skutečně špatné období. Dala jsem tomu manželství celé mládí, snažila jsem se ho změnit a všechno to bylo i tak marné. Ošklivě jsem se spálila a rozvod, přestože si umíte představit, se neobešel bez dramatu a manželových výstupů, protože mě navzdory všemu nechtěl opustit, byl pro mě skutečným vykoupením," objasňuje Beáta.

Mohlo by vás zajímat: Svedla jsem ženatého šéfa: Když se to dozvěděla jeho žena, řekla mi něco, co jsem nedokázala jen tak hodit za hlavu

Jak rozvedená jsem se styděla a trvalo dlouho než jsem se ukázala světu

Po rozvodu se musela Beáta odstěhovat zpět ke svým rodičům, protože předtím bydlela u rodičů manžela. Vlastní byt nepřicházel v úvahu, protože si ho sama se dvěma dětmi nemohla dovolit platit, ani podnájem, takže byla vděčná, že ji rodiče ochotně přijali. "Kdybych neměla v tomto období po rozvodu oporu ve svých rodičích, sestře a svých dvou úžasných dětech, které si také s otcem opilcem užily své, nebyla bych to překonala. Trvalo dlouho, než jsem nabrala odvahu ukazovat se jako rozvedená před světem, protože jsem se styděla a určitě jsem neměla v plánu hledat si novou známost. I když rodiče také trvali, abych se před muži neuzavírala, protože která žena nepotřebuje muže a ať si přestanu hrát na to, že to všechno zvládnu. Vím, že to mysleli dobře, protože oni tu věčně nebudou a nechtěli, abych zůstala na všechno sama s dětmi," vysvětluje tehdejší okolnosti Beáta.

Čtěte také: Poradila jsem své nejlepší přítelkyni, aby opustila manžela, který si ji nevážil: Stejnou chybu už neudělám kvůli tomuto

V práci jsem potkala muže, který o mě projevil zájem a zaujal mě

Do školy, kde dělala učitelku přišel učit jeden muž o pár let starší než ona a podle jejích slov, nemohla říct, že by si ho hned nevšimla. Ale samozřejmě nikdy by nebyla udělala první krok, na to se cítila stále zklamaně a nevěřila v dobrý konec. On byl však mnohem aktivnější a začal se jí dvořit, což ji však jen vyplašilo. Pak se však dozvěděl o jejím manželství a situaci a udělal něco, čím jí dal najevo, že je jiný než si myslí a že mu může věřit: "Řekl mi, že ačkoli si neprožil to co já, umí si představit, jak těžké to pro mě a moje děti muselo být a proto nechce nic uspěchat. Že udělá všechno, co řeknu a bude čekat tak dlouho jak řeknu. Ale ať ho neodmítám, ale dám nám šanci, protože věří, že to má budoucnost," ačkoli tato slova Beátu potěšily, byla zvědavá, zda má skutečně takovou trpělivost a velkorysost. Zda to nebyly jen plané sliby.

Nepřehlédněte: Přítel si po našem rozchodu našel mou věrnou kopii: Kvůli tomuto jsem se však cítila ještě hůře

Dala jsem mu zelenou a vyklubal se z toho skvělý večer

A dotyčný muž skutečně vydržel a nejen to. Ačkoli jeho pozvání na večeři, do kina nebo jen tak na procházku odmítla mnohdy s odůvodněním, že musí být s dětmi, ačkoli s nimi mohla nechat své rodiče, on to nevzdal. Po pár měsících snažení jí už i máma začala domlouvat, že ho nemůže nechat čekat věčně. Tak se rozhodla mu zavolat a konečně jeho pozvání na večeři přijmout. "Vyklubal se z toho skutečně skvělý večer a časem jsem se znovu začala cítit jako taková čerstvě zamilovaná puberťačka. Od té doby uplynul rok, moji rodiče i děti ho mají rádi a už si i hledáme společné bydlení. Díky jeho trpělivosti, tím že nenaléhal, že vydržel a splnil, co slíbil, si mě získal. Všichni dobří chlapi by si měli osvojit tuto vlastnost. Ocenila by to nejedna žena," objasňuje na konec svého příběhu se šťastným koncem.

Foto:
Profimedia
Zdroj:
fem

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2020 Frogfoot s.r.o..