Nic není klasičtější jako bílá košile: Styly, v jakých se dnes nosí nesmrtelný základ šatníku si vás získají

Existuje několik návodů k tomu, jak si vybudovat kapslový šatník na tu kterou sezónu. Všechny se však prolínají v jednom módním základě, který by neměl chybět (a určitě ani nechybí) v šatníku žádné z nás.

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia

Nošení bílé košile je dnes běžná věc, v minulosti však bylo devizou. Bílá košile totiž byla původně vnímána jako druh oblečení, které nosili výhradně bohatí lidé. Proč? Z prostého důvodu! Odstranit skvrny z bílého oblečení nebylo jednoduché, takže pokud se jim chtěli vyhnout, potřebovali prostě nový kus. A to si všichni dovolit nemohli.

Od té doby však tento módní kousek prošel kus cesty a etabloval se (jak jinak) díky hollywoodským hvězdám, které toho času určovaly styl. V 40. letech se bílá košile dostala do Hollywoodu díky Katherine Hepburnové, v 50. letech převzala "štafetu" její jmenovkyně - Audrey, která si rukávy své bílé košile šikovně rolovala. V 80. letech jsme uvázanou košili viděli na nezapomenutelné Baby v ještě nezapomenutelném filmu Hříšný tanec. 90. léta si v bílé košili zase pamatují Julii Roberts v oblíbeném filmu Pretty Woman.

Nepřehlédněte: Módní trendy začínají na molech: Inspirujte se letními looky z přehlídek

Bílou košilí nic nezkazíte. Známý fakt. Funguje stejně dobře v ležérních kombinacích i součást formálních outfitů. Dnes se této nesmrtelné klasice dostalo hned několik jejích propracovaných verzí.

Jednoduše off-shoulder

"Za málo snahy hodně muziky". I s tím nejobyčejnějším modelem bílé košile je možné zaujmout svojí sofistikovaností. Rafinovaně odhalte svou ženskou šíji, kterou zaujmete i bez větší námahy. Stačí rozepnout pár vrchních knoflíků a nechat košili volně sklouznout na rameno.

Domyšlený uzel

Po vzoru módních ikon z Holywoodu se naučte s bílou košilí pracovat. Je na to stvořená. A navíc, dobrá zpráva! Ať se už rozhodnete ležérně vyrolovat její rukávy, nosit ji na půl rozepnutou a na půl zapnutou ve stylu, kterému aktuálně holdují Francouzky nebo si ji uvážete do trendy uzlu. Není co zkazit!

Wrap hack

V létě oceníte výhody bílé košile se zavinováním. Ideální z prodyšné lehké látky. Pokud si dokonce vyberete ten správný model, můžete si opticky přidat na objemu svého hrudníku. Stačí jednoduchý trik. A to, když si díl, kterým překrýváte základ látky utáhnete o něco více.

Přečtěte si také: Šátek jako vlasový doplněk 5x jinak: Tento letní look si po prvním shlédnutí zaručeně zamilujete

Verze crop

Pohrajte si s délkou. Zkrácené verze bílé košile jsou přímo ideální na léto. Pokud nepatříte k těm, které se mohou pochlubit dokonale plochým břichem, nemusíte tuto verzi bílé košile zatratit. Stačí ji zkombinovat se sukní či šortkami s vysokým pasem, které šikovně schovají to, co mělo zůstat skryté.

Objemné rukávy

Současná sezóna přeje objemu. Balonové rukávy navázaly na předchozí úspěch balónových sukní a uplatnění našly i v přepracování bílé klasiky. Objemné rukávy přicházejí v množství variant, ze kterých se nejmódnější zdají být právě ty co jsou v délce po lokty. Tuto délku "tak akorát" oceníte na podzim.

Foto:
Profimedia
Zdroj:
mm

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2020 Frogfoot s.r.o..