Česko-slovenské concept stores: Unikátní obchody s lokální módou si zamilujete

Zajímalo vás někdy odkud pochází oblečení, které nosíte? Nákup v těchto concept obchodech vás od této otázky osvobodí. Sdružují totiž jen lokální designéry, kteří tvoří skutečné hodnoty.

Zdroj:instagram.com/slocz_slovak_and_czech_design
Zdroj:instagram.com/slocz_slovak_and_czech_design

Art design project

Jeden z nových concept store obchodů má představovat záchytný bod pro České a Slovenské designery a umělce. Nezaměřuje se jen na prodej, ale i na šíření povědomí o lokální tvorbě tím, že tvůrcům nabízí prostor nejen pro prezentaci módy a doplňků, ale i skla, porcelánu či dokonce nábytku.

Slavice

Milovníkům lokální módy není potřeba obchod Slavice představovat. Tento jedinečný projekt se od roku 2011, kdy vznikl vyprofiloval na synonymum kvalitní lokální produkce. Emoce umění sálá nejen z bohaté nabídky produktů Českých a Slovenských designérů, ale i samotného interiéru v centru Bratislavy.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený slávica dizajn shop (@slavica_dizajn),

 

Nepřehlédněte: Připravte svůj šatník na léto: Tyto nejdůležitější fashion kousky v něm rozhodně nesmí chybět

Kumšt

Příkladem toho, že obchody s lokální módou a designem nejsou na Slovensku jen výsadou Bratislavy, svědčí Kumšt, který v Trnavě nabízí originální tvorbu lokálních tvůrců a designérů, kteří se obměňují každé tři měsíce. "Nazvali jsme ho Kumšt, protože vytváří prostor pro prezentaci a prodej toho nejlepšího, co na Slovensku vzniká v oblasti kreativní tvorby," představují svůj obchod jeho samotní tvůrci. Obchod dávno překročil stín běžného obchodu s dárky.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený concept store Kumšt. (@kumsttrnava),

 

SloCZ

Košický SloCZ funguje s mottem: "To nejlepší od Slovenských a českých návrhářů, designérských studií a umělců v limitovaných sériích," který vypovídá o povaze tohoto konceptu s minimalistickým designem. V nabídce SloCZ najdete lokální módu, obuv, šperky, šperkovnice, ale i voňavé bytové doplňky v podobě svíček či difuzerů.

 

 

Přečtěte si také: Stylové plavky se zvířecím vzorem na sezónu 2019: Nejde o žádné OUT kousky, ale o nadílku sexappealu z 90. let

Object concept store

Brněnský Object se soustředí především na zajímavý koncept a kvalitu lokálních značek. Pokud vám imponuje design, móda, kosmetika, ale není vám cizí ani ekologická stopa, kterou tento gigantický průmysl zanechává, Object store je to pravé místo pro vás. Příběh prodávaných produktů totiž znají do puntíku. Prostor se navíc pravidelně využívá jako "changing gallery", která nabízí kurátorský výběr současného lokálního umění.

Czech Labels & Friends

Czech Labels & Friends sídlící v Praze je největší concept store ve střední Evropě a od "našich bratrů" se máme, co o práci s lokální módou a designem co učit. Czech Labels & Friends se stal domovem více než 100 módních značek a za nimi stojících jmen, které jsou zárukou poctivého řemesla, které sdružuje kvalitní práci a radost z tvorby, kterou designéři přenášejí na své zákazníky.

Foto:
instagram.com/slocz_slovak_and_czech_design, facebook.com/artdesignproject, objectstore.cz, czechlabels.com
Zdroj:
mm

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2020 Frogfoot s.r.o..