Podívejte se na narozeninové fotky prince George, které vyvolaly kontroverzi: Čím se malý následovník trůnu provinil?

Evidentně není jednoduché být běžným 6 letým chlapcem, když na vás v budoucnu čeká královský trůn. Čím se v očích "svého lidu" George provinil?

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia

Princ George nedávno oslavil své šesté narozeniny. Při této příležitosti zveřejnili Kate Middleton a princ William oficiálně portréty malého oslavence. Ty opět zhotovila jeho hrdá matka, která se fotoaparátu nechytla poprvé. Konkrétně šlo o sérii 3 fotografií. Na jedné z nich George pózuje v tmavozelené elegantní polokošili, zatímco na dalších dvou snímcích ho máma zachytila při hře jeho oblíbeného fotbalu v zahradách Kensingtonského paláce.

Nepřehlédněte: Maminka 4 dětí válcuje internet: Když uvidíte, jaké hvězdy udělala z těchto andílků, pochopíte

Kuriózní narozeninové portréty

Asi si říkáte, co jen mohlo na těchto nevinných záběrech lidem vadit, že ?! K fotbalu patří dres, a právě ten se stal kamenem úrazu, který vyvolal mezi obyvateli Velké Británie vlnu nevole. Nejstarší syn prince Williama měl na svých nových narozeninových portrétech dres anglické reprezentace s typickými anglickými lvi. Zdánlivě nevinná volba oblečení vyvolala kontroverzi. George si zřejmě v návaznosti na relativní úspěch anglického družstva na mistrovství světa ve fotbale a nárůst jejich popularity oblékl právě jejich národní dres. Z čeho prince kvůli jeho výběru obvinili?

Preferenční zacházení?

Britská královská rodina vládne Velké Británii a více než 50 státům sdruženým v Commonwealthu. Královská rodina, jejíž součástí je i George tedy nezastupuje jen zájmy Anglie, jehož národní dres měl princ na sobě. A protože všechno, co členové královské rodiny dělají (a nedělají) je pod drobnohledem celého světa, i tato drobnost dokázala vyvolat rozruch a na něj následující obvinění z preferenčního zacházení s Anglií na úkor Skotska, Walesu a Severního Irska.

Přečtěte si také: Ctižádostivá, smyslná, či s mateřskými sklony: Znamení vašeho partnera prozradí, po jaké ženě opravdu touží

Lásku ke sportu má v krvi

Podle všeho se jedná jen o zbytečné konspirační teorie. Princ George je totiž malý na to, aby pochopil, co výběr jeho oblečení vyvolal. A rozhodně příliš malý na to, aby tím mínil něco jiného, než jednoduchý fakt, že miluje fotbal. Podle zdroje blízkého královské rodině, který se svěřil Vanity Fair, byl dres skutečně pouhým projevem sportovní vášně budoucího krále: "George miluje fotbal. Málokdy je vidět bez míče a je jedním z nejlepších hráčů ve své třídě. Fotbal hraje pravidelně a je velmi dobrý." George má lásku k fotbalu v krvi. Velkým fotbalovým fanouškem je i princ William, který je i prezidentem fotbalové asociace.

Foto:
Profimedia
Zdroj:
mm

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2020 Frogfoot s.r.o..