Beauty tajemství nezapomenutelné Audrey Hepburn: Který kosmetický produkt nese její odkaz?

Jedním slovem - ikona. Tak lze označit herečku Audrey Hepburn, která se ve zlaté éře Hollywoodu dokázala svým neopakovatelným šarmem zapsat do paměti lidí na velmi dlouhou dobu.

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia

Audrey Hepburn nebyla jen krásnou tvářičkou, ale i talentovanou herečkou, jejíž herecké mistrovství bylo dokonce oceněno i zlatou soškou Oscara. Role v dnes již kultovním filmu Prázdniny v Římě zapsalo herečku s vzezřením panenky a nezapomenutelnýma mandlovýma očima mezi ztělesněné ikony elegance a přirozené krásy. O svou krásu se poctivě starala a její krása tajemství, díky kterým známe Audrey i dnes, odhalil ve své knize její syn Luca. Audrey je inspirací i v tom, že se nezaměřovala jen na povrchní krásu, ale také na krásu, která vychází z nitra, a která má dopad i na sebevědomí ženy.

Nepřehlédněte: Tajemství toho, proč princ William čekal tak dlouho, dokud požádal Kate o ruku: Chtěl si být jistý touto věcí

1. Hydratace pro ní byla klíčová

Její pravidlo číslo jedna bylo jednoduché! Tak jednoduché, že každá z nás už o něm určitě slyšela. Hydratace! toužíte i vy po hebké a regenerované pleti, jakou se mohla pochlubit herečka? Nepodceňuje dostatečný příjem vody! Audrey údajně trvala na tom, aby všichni v jejím okolí pili hodně vody, čehož se sama herečka striktně držela.

2. Jedla sezónní ovoce a zeleninu

Hydrataci si Audrey Hepburn nezajišťovala pouze dostatkem vody, ale i bohatými porcemi čerstvého ovoce a zeleniny. Milovala trhy, na kterých nakupovala výhradně sezónní. Zatímco v zimě upřednostňovala spíše ovoce a zeleninu bohatou na vitamin C, v létě bylo na jejím nákupním seznamu šťavnaté ovoce a zelenina bohaté na vodu, kterou tělo v tomto období ztrácí.

3. Brambory jako základ

Jak prozradil hereččin syn, Audrey doslova milovala brambory, které byly pro ni takříkajíc náhradou za chléb. Za těmito "choutkami" byl podle jejího syna zřejmě její irsko-holandský původ. Brambory jsou známé nízkým obsahem tuků, jsou navíc bohaté na vitamin C, antioxidanty a hořčík, což vše přispívá k zářivé pokožce. Tak proč ne ?!

4. Jedla velmi málo masa

Zatímco bramborám holdovala, jiné (jinak oblíbené) jídlo velmi nemusela. Řeč je o mase. Syn o své mámě prozradil, že pokud ho už sníst musela, tak jen v malých dávkách. Pokud by Audrey Hepburn žila dnes, pravepodobne by ji éra veganství nezastihla nepřipravenou.

5. Docenila jednoduchost

Nejen v případě módy, ale i jídelníčku platilo u Audrey Hepburn, že v jednoduchosti je krása. Milovala italskou klasiku. "Její nejoblíbenější jídlo byly těstoviny s rajčatovou omáčkou. Těstoviny s rajčatovou omáčkou mohou znít jednoduše, ale připravit je, aby byly skutečně dobré, je náročné, "řekl pro Yahoo Health její syn Luca.

6. Byla hrdá na svůj věk

Stárneme všichni. Stárneme od té doby, co se narodíme. Pro někoho je to velký strašák, pro někoho jiného zase ne. Těžkou hlavu si ze stárnutí nedělala ani Audrey Hepburn. Přestože se údajně stěžovala na vrásky a šedivé vlasy, které k procesu stárnutí patří, tuto etapu svého života si dle svého syna užívala. Měla optimistickou povahu a mladá duchem zůstala i ve vyšším věku. Podle jejího syna žila ze dne na den a větší obavu než o sebe, měla o své blízké.

Přečtěte si také: Vévodkyně ze Sussexu Meghan Markle porodila: Na svět přivedla vytoužené miminko!

7. Riskantní trik

Krásné velké oči byly nepopiratelně nejvýraznějším rysem půvabné herečky. Jak docílila efektu umělých řas bez jejich použití? Po precizním nanesení spirály si řasy oddělovala špendlíkem či pinzetou, aby se tak vyhnula jejich slepení.

8. Odkaz v podobě parfému

Vůně "L'Interdit" Eau de Toilette od Givenchy byla speciálně vytvořena v roce 1957 Hubertem de Givenchy pro jeho múzu Audrey Hepburn. Veřejnosti byla představena v 60. letech a její název pochází z věty, kterou hollywoodská ikona vyslovila, když její stvořitel oznámil, že chce "její" vůni uvést na trh. "Ale já ti zakazuji," údajně vykřikla herečka.

Foto:
Profimedia
Zdroj:
mm

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2020 Frogfoot s.r.o..