Vyhledávaný trik na expresní hubnutí, který je spíše mýtus: Ženy, nenaleťte těmto prázdným slibům

Fungují náplasti na hubnutí? Po přečtení těchto argumentů si vytvořte samy názor, jedno je však jisté, žádný zázrak se nekoná a Michael Achberger vysvětluje, proč.

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia

Existuje jen málo odvětví, kterými by byl světový trh krmen tak vydatně jako prostředky, přístroji, pomůckami a metodami, které mají být cestou ke zvládnutí nadváhy či obezity. Celý obor marketingu doslova žije právě produkty a službami týkající se hubnutí a nebýt jich, pravděpodobně by bylo hodně reklamních tvůrců bez práce. Máme tu koktejly, prášky, spalovače, hubnoucí pásy a mnoho dalšího - včetně náplastí na hubnutí. Jak si tento produkt stojí v tak silné konkurenci? A může vám skutečně přinést nějaký užitek?

Přečtěte si: Zázračný nápoj jako vitamínová bomba: Obsahuje málo tuku a dvojnásobný protein, takže zhubnete rychleji

Jak náplasti na hubnutí fungují?

Určitě už jste slyšely o náplastech nikotinových, které mají pomoci kuřákům překonat jejich zlozvyk, a to tak, že do těla přes pokožku vypouštějí dávky nikotinu, na kterých jsou milovníci tabákových výrobků závislí. U náplasti na hubnutí je princip podobný, s tím rozdílem, že neobsahují nikotin, ale látky, které mají podporovat hubnutí. Patří sem například minerální prvek chrom, guarana, karnitin či různé jiné látky a extrakty. Hodnotit účinnost konkrétních používaných látek by vydalo na obsáhlou studii. Jde však zpravidla o látky využívané i v ostatních hubnoucích prostředcích a přípravcích.

S jakými argumenty operují prodejci?

Jelikož náplasti na hubnutí neobsahují nic tak neobyčejného, aby to samo o sobě bylo důvodem rozhodnout se právě pro toto řešení, musí prodejci svůj produkt nějak obhájit. Pojďme se tedy podívat na často uváděny pozitiva a argumenty:

  • Náplast na hubnutí uvolňuje účinné látky postupně v průběhu celého dne.
  • Není zatěžována trávicí soustava.
  • Působí na podobném principu jako náplasti proti kouření.
  • Snižuje chuť k jídlu, spaluje tuky.
  • Štíhlá postava za krátkou dobu.
  • Žádné vedlejší účinky.
  • Použití je naprosto bezpečné.
  • "Žádné tabletky, žádný jojo efekt".

Nevím, jak vám, ale mě tyto argumenty tedy nepřesvědčily. Snad jen první uvedený lze považovat za smysluplný. Další hovoří o šetrnosti k trávicí soustavě - nejsem přesvědčen o tom, že by trávicí soustava měla zažívat kritický otřes při orálním užití chromu či karnitinu. Proto se mi tento argument jeví jako přinejmenším zcela irelevantní.

Co se týče dalšího argumentu. To, že (jestli vůbec) náplasti na kouření fungují, neznamená, že budou fungovat i náplasti na hubnutí. Takové přesvědčení je klasický logický omyl.

O dalších argumentech lze polemizovat, přičemž ten, který slibuje štíhlou postavu za krátký čas je vysloveně klamný. Nejzajímavější je poslední "pozitivum", které se v tomto znění skutečně vyskytlo u jednoho produktu. Jakou souvislost by měla mít forma pilulky a jojo-efekt - to je však záhada.

Účinné pilulky na hubnutí?

Shrnuto a podtrženo, náplast může být snad alternativou například pilulek, ale důvod, proč si vybrat právě tuto formu pravděpodobně nepřesahuje subjektivní preference uživatele (pro někoho to může být jednoduše pohodlnější).

Nepřehlédněte: Vyzkoušejte efektivní cviky na vnitřní stehna: Opticky si tak prodloužíte postavu až o několik centimetrů

Jsou náplasti na hubnutí rozumná investice?

Podobně jako různé jiné přípravky, také náplasti slibují rychlé a jednoduché zhubnutí. Z tohoto hlediska je jejich použití úplný nesmysl, neboť takto fungovat nikdy nebudou.

Tyto prostředky však nelze odsoudit jedním šmahem. Některé kvalitní (zdůrazňuji kvalitní) spalovače a přípravky mohou být účinnou podporou při správném stravování a cvičení. Fungují pak tak, že urychlují proces hubnutí zpravidla o několik procent (například místo 4 kg zhubnete za stejnou dobu 4,5 kg). Zhodnocení, zda je to dostatečný přínos, je na každém z vás.

Foto:
Profimedia
Zdroj:
MA

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2019 Frogfoot s.r.o..