Krásná novinářka vyměnila Paříž za vilu z 19. století: Obchází farmářské trhy a vaří jídla svého života

Při pohledu na sídlo foodblogerky Mimi Thorisson má člověk pocit, jakoby se v malebném francouzském Médocu zastavil čas.

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia

Jejich nádherný dům z 19. století pro ně znamená všechno. Doslova. Není to jen dům, ve kterém se před obrovským krbem schází celá rodina. V tomto domě vznikl nápad na vlastní foodblog, zde byly napsány všechny kuchařské knihy od Mimi a natočené všechny části její televizní show o vaření La Table de Mimi.

Nepřehlédněte: Sladký život bez limitu: 3 věci, které vám změní život a budete o krok blíž k osobní nezávislosti

Francie-čínské kořeny jsou klíčem jejího úspěchu

Mimi Thorisson se narodila v Hong Kongu. Po otci zdědila čínský smysl pro detail, po mámě francouzskou vášeň vařit jídla, které dokáží omamně přilákat všechny ke stolu, smířit staré nepřátelé i rozdmýchat mladou lásku. Studovala jazyky a ekonomiku na univerzitách v Londýně a Paříži. Po škole začala pracovat jako moderátorka v CNN v Hong Kongu a Paříži. V roce 2005 poznala svého druhého manžela Oddura, který žil na Islandu. Spojovala je láska k dobrému jídlu, a tak spolu začali tvořit gastro reportáže. Oddur fotil autentické fotografie a Mimi k nim psala text. Jejich reportáže z nejvychytanějších světových restaurací měly úspěch a pár se brzy rozhodl založit si vlastní blog.

Nepřehlédněte: Módní influencerka Chiara Ferragni ukázala dechberoucí šatník: Je ve velikosti malého butiku

Osm dětí, devět psů a jedna stará usedlost

Oba měli děti z předchozích manželství. On dvě, ona jedno, ale věděli, že chtějí svou rodinu rozšířit. Mimi jako jedináček odjakživa toužila po velké rodině, která by se scházela za obrovským jídelním stolem rozrůstající rodince však už nevyhovovala hlučná Paříž a začali hledat dům na venkově, ve kterém by měli dostatek prostoru pro všechny jejich aktivity. Dnes mají osm dětí, 9 psů (tyto počty se však neustále mění) a nádhernou vilu v Médocu.

Dům s pikantním příběhem

Mimi a její manžel Oddur se do domu zamilovali na první pohled. Vila z roku 1870, která leží v srdci typické francouzské vesničky Médoc, ve svých starobylých zdech ukrývá přímo skandální příběh. Dům daroval starosta Médoc ženě místního pekaře, se kterou měl vášnivou aféru. Pekařova žena využila náklonnost starosty a proměnila dům na úspěšnou restauraci a hotel. Její rodina vlastnila tento dům až do roku 2014, kdy ho prodali manželům Thorissonovým. Jelikož byl dům udržovaný, Mimi s Oddorom se rozhodli udělat jen nezbytné opravy a zanechali co nejvíce původního zařízení.

Nápad na blog

Když se nastěhovali, Mimi začala obcházet místní farmářské trhy, poznávala pekaře, řezníky a úžasné jídlo, které měla každý den na stole, ji inspirovalo do takové míry, že začala psát vlastní blog. Blogu si brzy všimli i v televizi a nabídli jí natáčet vlastní kuchařskou relaci, která měla okamžitý úspěch. Spojení éterické Mimi a starobylé kuchyně působila na diváky jako magnet. Dnes má Mimi na kontě několik úspěšných kuchařských knih, relací a v jejich nádherné vile v Médocu organizují zážitkové gastro-workshopy či letní pop-up restaurace.

Nepřehlédněte: 5 rad, na které byste neměly zapomenout při výběru tmavé barvy do interiéru: Na 3 si dávejte největší pozor

Foto:
Profimedia
Zdroj:
TJ

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2020 Frogfoot s.r.o..