Z reálného života: Mámou jsem se stala už v 16 a tímto vším jsem si musela projít, ale neměnila bych

Hana si zkusila roli mámy opravdu mladá. Dnes je jí 32 a a navzdory všem pádům by svůj život neměnila.

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia

Poznamenalo ji dětství

Hana neměla typicky ukázkové dětství. Její otec mámu opustil ještě v době kdy byla těhotná, takže ho vlastně nikdy nepoznala. Prý se lekl odpovědnosti, našel si mladší a odešel žít svůj sen do Ameriky. "To mi řekla máma, až když mi bylo 15. Mezitím ve mně živila bublinu o ideálním tatínkovi, který mi vždy na narozeniny posílal pohlednice a dárky, ale nikdy se za mnou nemohl zastavit. Samozřejmě nic nebylo od něj, vše dělala máma, jen nechtěla abych ho nenáviděla od malička. Až v den mých patnáctých narozenin se odvážila říct mi pravdu. I to jen proto, že se dozvěděla, že se popáté oženil a chystá se zpět. Pravděpodobně se bála, že by mě vyhledal a všechno, to co roky kolem něj budovala, by prasklo. Samozřejmě scénář s tím, že by mě chtěl vidět se nekonal. A já jsem začala mít pocit, že jsem byla nechtěná. To víte, puberta s člověkem zamává"

Čtěte také: Zjistil jsem, že moje manželka má pikantní zálibu: Po odhalení jsem se cítil trapně, ale byl jsem ochotný udělat toto

V té době si Hana začala s o deset let starším klukem z ulice. Nebyla zamilovaná, ale cítila se s ním dobře a měla pocit, že jí rozumí. Nakonec se však stalo něco, s čím ani ve snu nepočítala. "Po dvou měsících, co jsme byli spolu jsem otěhotněla. Netušila jsem, co mám dělat. Mámě jsem se to bála říci, Jiřímu, který byl otcem dítěte také ne, tak jsem to tajila. A jelikož jsem byla vždy extrémně štíhlá, dařilo se mi to úspěšně až do osmého měsíce. Když jsem dostala kontrakce, byla jsem ve škole. Omdlela jsem a převezli mě do nemocnice. Amálka se narodila předčasně, ale vše bylo v pořádku. Moje máma i Jiří se o dceři dozvěděli z úst lékaře. Nikdy nezapomenu na ten vyčítavý pohled mé matky, která to nedokázala pochopit a rozdýchat. velmi otevřeně mi říkala o tom, jak je ze mě zklamaná. Náš první rozhovor byl plný výčitek a křiku. Vůbec se nezajímala o vnučku."

Nepřehlédněte: Namísto svatby rozchod: Toto náš vztah položilo pár dní před svatbou

Rozhodla jsem se udělat zásadní krok

"Tehdy jsem pochopila, že s ní s malou nemůžeme zůstat. Když nás po třech týdnech propustily z nemocnice, odešla jsem k tetě do Žiliny. Žila sama a neměla problém pojmout nás. Od začátku mi velmi pomáhala, protože ani Jiří nejevil o Amálku zájem. Opravdu to bylo velmi náročné. Neměla jsem dokončenou školu, nerozuměla jsem péči o dítě a místy jsem myslela na nejhorší. Moje teta mě však v každé takové chvíli dokázala podržet. Velmi mi pomohla a nebýt jí, nevím, kde bych dnes byla. První rok jsem se starala jen o malou, takže nás živila. No v 17 jsem začala odpoledne brigádovat a dokončovala jsem si školu. S malou mi teta velmi pomáhala. Během brigád jsem se seznámila s Honzou. Nechával si na pumpě, kde jsem dělala, pravidelně mýt okna. Až později jsem pochopila, že to dělal jen kvůli mně. Dali jsme se do řeči a pozval mě na večeři. Čtyřikrát jsem ho odmítla, po pátý jsem řekla ano." Hana mu hned na prvním rande řekla celý svůj příběh. A věřte nebo ne, on se nezalekl. Byl sice o 12 let starší, ale měl už toho také dost prožitého a velmi ji prosil, aby ho seznámila i s Amálkou. Scházeli se dva roky, než se rozhodli spolu bydlet.

Mohlo by vás zajímat: Dva roky jsem se neuměla vzpamatovat z rozvodu: Na dovolené jsem podlehla cizinci, život mi změnil od základů

Tehdy už Hana pracovala a celkem se jí dařilo. Šila oblečení pro děti a opravdu jí to šlo. Honza jí to pomohl rozjet ve větším a ona tak měla čas na práci i Amálku. "Přestože jsem si prošla skutečně velmi těžkým obdobím, dnes jsem za něj vděčná. A neměnila bych. S mou dcerou jsme jak nejlépší kámošky, vím, že mě miluje a váží si mě. To co však nikdy asi nezpracuje, je fakt, jak se ke mně zachovala moje máma. Přesto jsem velmi šťastná."

Foto:
Profimedia
Zdroj:
NM

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2020 Frogfoot s.r.o..