Blazer jako klíčový prvek vašeho šatníku: Využijte jeho potenciál na maximum

Před několika desetiletími se blejzry používaly pouze na formální události. Většina z nich vypadala stroze a nudně. Hra se však drasticky změnila! Přišlo množství stylů, délek a barev.

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia

V dnešní módě má blejzr díky své všestrannosti nezaměnitelné postavení. Stále samozřejmě máme i formální saka, ale dnešní móda připouští, že i ty se dají kombinovat s různými kalhotami, sukněmi a šaty do looků, které do kategorie "klasická" nespadají.

V této sezoně bude mimořádně populární androgynní styl saka. Představte si Diane Keaton ve stylu Annie Hall či její předchůdkyni Melanie Griffith ve filmu Podnikavá dívka, ale ve zjemněné verzi. Fascinace 80./90. léty pokračuje, konkrétně prostřednictvím velkých siluet a návratu k širokým ramenům. Nadrozměrné ramena byly klíčové i na přehlídkových  molech, které tak influencerkám, u kterých se tento trend již adpatoval, dávají za pravdu.

Nepřehlédněte: Šátek jako vlasový doplněk 5x jinak: Tento letní look si po prvním shlédnutí zaručeně zamilujete

Love story

Cyklošortky kombinované s blazerem jsou jednou z posledních módních lovestory. Nabídka využití saka z posledních dnů je stejně nečekaná jako stylová. Díky svěží směsi sportovního oblečení a tradičního krejčovství je vzhled výrazný a do jisté míry elegantní. Outfit ideální do ulic!

Be maxi

Saka v prodloužených verzích se budou tuto sezónu nosit s širokými kalhotami či maxi sukněmi. V tomto případě rozhodně zapomeňte na někdejší módní pravidlo zakazující kombinování objemných částí outfitu v jeho horní a dolní části a užijte si look, který ovládne i nadcházející podzim. V módě je dnes vše dovoleno!

Přečtěte si také: Svěží jarní účesy, které si zamilujete: Zvládnete je do 5 minut a budete neodolatelná

Stylist hack

Jeden z nejstarších stylistických triků funguje i dnes. Chcete svému klasickému saku dodat trochu trendovosti a sobě šmrncu? Srolujte si rukávy a ukažte vrstvu oblečení, kterou sako překrývá. Stejným způsobem jako funguje rolování, funguje i jeho nedbalé navrstvení nad loktem. Et voila!

Simple detail

I malé detaily dokáží jednoduše a rychle přetransformovat váš look. Zkuste si své sako tentokrát obléci jinak, než to už znáte. Zatímco jednu jeho stranu necháte volně, druhou si založte do kalhot či sukně ve stylu trendy seveřanek. Sako dostane úplně jiný rozměr.

Foto:
Profimedia, Vince
Zdroj:
mm

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2020 Frogfoot s.r.o..