Praha žila módou: Návrhářská elita představila kolekce pro jaro / léto 2020

I když už skoro začíná podzim, v Praze se před pár dny představovali kolekce, na příští letní sezónu. Co bude horkým trendem podle domácí scény?

Zdroj: MBPFW
Zdroj: MBPFW

Zuzana Kubíčková

Maratón přehlídek odstartoval prezentací kolekce Zuzany Kubíčkové. Pro tuto návrhářku jsou charakteristické modely zdůrazňující ženskost a jemnost. Zuzana si potrpí na detaily, které  dotvářejí její kolekce a jinak tomu nebylo ani u té nejnovější. Velmi originální byla i jejich prezentace. Tentokrát vyměnila Zuzana klasické molo za komornější alternativu. Návštěvníci se tak mohli podívat na její kreace mnohem detailněji.

Nepřehlédněte: Revize v šatníku: Většina žen si myslí, že se umí obléci, ale přehlížejí tyto detaily a vypadá to na nich pak jinak

Vanda Janda

Poslední roky se mladé designérce známé pod jménem Vanda Janda nesmírně daří. I díky svému nezaměnitelnému stylu poutá pozornost. Její modely na letní sezónu 2020 jsou velmi svěží a jistě by si z nich vybrala každá žena. Ready-to-wear kolekce mladičké designérky sklidila opravdu velký úspěch.

Teraza Vu

Již tradičně se na Fashion Weeku v Praze představuje i Teraza Vu se svými kreacemi. Luxusní spodní prádlo od této návrhářky se vyznačuje ruční a precizní prací. Kromě jemných kousků jsme na molu měli možnost vidět i zajímavé masky na tvářích některých modelek. Ručně je zhotovila jedna z nejznámějších českých make-up artistiek Margita Skřenková.

Lukáš Krnáč

"BLACK SOUL" je název nejnovější kolekce mladého slovenského designéra Lukáše Krnáče, kterou i tentokrát představil úspěšný student UTB Zlín tak, jako většinu své dosavadní tvorby, v rámci MBPFW. Hlavní inspirací byla temnota a společné prvky, které vytvářely propojení jednotlivých modelů jsme mohli vidět hned několik. Napříč celou kolekcí se objevují "falešné tetování" či ilustrace na tělo, které zpracovala a navrhla studentka FAVU ateliéru tělového designu Vendula Kolářová.

Zoltán Tóth

Dalším mladým slovákem, který zabodoval mezi českou elitou je Zoltán Tóth. Ten si za poměrně krátký čas vybudoval stabilní místo na československé módní scéně. Jeho kreace můžete vidět i v předních českých magazínech jako Vogue či Elle. Tentokrát vytvořili kolekci postavenou zejména na šatech, asymetrických střizích a výrazných barvách.

Mohlo by vás zajímat: Čeká vás váš velký den? Svatební šaty v těchto stylech momentálně na přehlídkových molech bodují

La Formela

Velmi ženskou, sofistikovanou, ale rafinovanou kolekci předvedla La Formela. Jednobarevné modely v převážně neutrálních tónech, detailně zpracované střihy. Díky těmto aspektům je kolekce tohoto seskupení považována za jednu z nejlepších, jakou jsme na nedávném Fashion Week-u v Praze mohli vidět.

Liběna Rochová

Ikona české módní scény, Liběna Rochová, také zvolila na prezentování svých modelů jinou formu, než modelky na molu. Její kolekci s názvem MEI si nadšenci módy mohli prohlídnout v MIRU Pop Up. Návrhářka čerpala inspiraci na její tvorbu ze svých cest po Japonsku. Kreace jsou vytvořené z luxusních látek a propracovaných střihů. Honosnost jim dodává i fakt, že jde o modely s velkým podílem ruční práce.

Přečtěte si: Oranžová je nová černá! Naučte se ji správně nosit podle šatníku hollywoodských hvězd

Odivi

Komu se podařilo šokovat nejvíce? Jednoznačně značce ODIVI. Protože jejich "kolekce" byla prostě nepřehlédnutelná. I když vlastně žádná nebyla. Znáte příběh Císařovy nové šaty? Tak přesně toto sloužilo jako inspirace. Nicméně kromě toho chtěla Iva Burkertová, designérka značky, poukázat i na něco jiného. A to na fakt, že oblečení je na této planetě více než dost. Kolekce, která vlastně neexistuje, také podmiňuje k tématu udržitelnosti, protože nejeden designér vám řekne i to, že 100% udržitelná kolekce se vytvořit bohužel nedá.

VÍCE ZAJÍMAVÝCH KOUSKŮ NAJDETE V NAŠÍ FOTOGALERII

Foto:
MBPFW
Zdroj:
fem

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2020 Frogfoot s.r.o..