Zeštíhlete si vnitřní stěnu stehen: Nová super efektní obdoba dřepu vás zbaví těžko odstranitelného tuku

Vnitřní část stehen spolu s břichem patří mezi nejproblematičtější ženské partie. Schlíplé svalstvo je jedním z důvodů, proč se stehna jeví opticky širší.

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia

Dřepy jsou bezpochyby skvělým a oblíbeným cvikem. Jakož i při ostatních cvicích, i pro dřepy je důležité jeho správné provedení. Správný funkční pohybový vzorec je třeba dodržovat nejen kvůli efektivitě, ale i kvůli tomu, aby se zabránilo možnému zranění. Dřepy mají několik variací. Pokud se budeme omezovat pouze na obyčejné dřepy, ty svou "práci" zvládnou, ale vynecháte úžasné výhody všech ostatních variací.

Nepřehlédněte: Nejslavnější fitneska je mámou: Její postava těsně po porodu vypadá neuvěřitelně díky této těhotenské aktivitě

Přidejte druh dřepu - tzv. sumo squat: super-široká verze základního dřepu s vlastní hmotností. Je to jedna z mnoha squatových variací, kterou můžete přidat k rutinnímu cvičení. Sumo dřep umožňuje větší zapojení vnějších svalů a klade větší důraz na stabilizaci vnitřních svalů. Při cvičení sumo dřepu se můžete na první pohled cítit méně stabilně, ale právě snaha udržet rovnováhu je to, co umožňuje účinně procvičit abduktory, ale i adduktory.

Sumo squat je skvělé silové cvičení dolní části těla, které klade důraz především na vnitřní svaly stehen. Cvičením se však aktivuje krejčovský sval i hamstringy, kvadricepsy, hýždě a lýtka.

Po zvládnutí verze s vlastní hmotností můžete zajít dál. Použijte činky nebo Kettlebells v poloze stojmo (před / nad rameny) nebo použijte jednu váhu a držte ji oběma rukama zavěšenou mezi nohama.

Přečtěte si také: Cvičební plán na zpevněné tělo do léta: Řiďte se touto tréninkovou rutinou každý den!

Jak správně cvičit Sumo Squat

1. Základní postavení. Dřep začíná ve stoje se vzpřímenou hlavou a pohledem mířícím vpřed. Zpevněte záda a břicho. Nohy dejte od sebe. Šířka postoje nohou je alespoň o 30 cm větší než šířka ramen. Špičky chodidel jsou vytočené do polohy 45 stupňů.

2. Pohyb dolů. Pánev směřuje dolů k podložce, ruce visí volně při těle. Podstatné je dýchání. Při pohybu dolů se nadechujete. Klesáme do nejnižšího bodu, kdy jsou stehna rovnoběžně s podložkou.

3. Pohyb nahoru. Z nejnižšího bodu stoupáme opět do základní pozice. Při pohybu nahoru pokrčte ruce a spojte je na úrovni hrudníku. Při pohybu nahoru vydechujete

Foto:
Profimedia
Zdroj:
mm

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2020 Frogfoot s.r.o..