Rozchodem jí rapidně stoupla váha o 15 kg: Trenér jí upravil jídelníček, zhubla přes 35 kilo, ale pak přišla tato zkouška

Fitness trenér Michael Achberger se těší z úspěchu každé klientky, ale zároveň upozorňuje, že zhubnutím přebytečných kil ještě nic nekončí. Právě naopak, následuje prověření vaší pevné vůle.

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia

Život umí přinést nečekané okamžiky. A ukáže se to právě ve chvílích, kdy to nejméně čekáme. Tak jako v následujícím příběhu mé klientky, která prostě chtěla zhubnout. Janka, normální slušné děvče, mě oslovilo na základě referencí od mé další klientky. Bylo jí 28 let, blondýna, trošku "při těle". Velmi jsem si s ní sedl a svěřila se mi v plném rozsahu.

Jako každého mladého člověka metabolismus fičí na plné obrátky, neřeší, zda si dá hamburger a hranolky v noci před spaním, nemusí tolik spát ... Nepravidelnost stravování, slabá až žádná sportovní aktivita a časté alkoholové večírky nedělají s mladým tělem nic zvláštního. A tak to bylo i u ní. Jednoduše si užívala mládí. Její postava nebyla ani v mládí výrazně hubená, byla taková akorát dívka, co se dokázala dobře obléknout a zaujmout.

Čtěte také: Vosí pas díky jednoduchému pohybu: Zakomponujte do vaší tréninkové rutiny tento cvik!

Vše se začalo měnit po rozchodu

Vše se začalo měnit v jejich 21 letech, kdy se rozešla s jejím přítelem, měli dvouletý vztah. Byl to velmi intenzivní rozchod a dost ji to vzalo. Začala se přejídat, ne jako dosud, ale výrazně více a hlavně sladká jídla. Jak ona říká dosud "sladké na nervy". Přirozeně z toho přibrala, i když to nečekala, protože do té doby mohla jíst cokoli a nic se jí nestalo. A najednou plus 15 kilo. Při její výšce 170 cm měla najednou za krátkou dobu 75 kilo. Je třeba si uvědomit, že ženské tělo je hormonálně velmi aktivní a má tendenci ukládat tuk spíše než mužské tělo i v nižším věku.

Neuměla se z toho dostat dlouhý čas, rozchod ji stále bolel a ona dosáhla po 18 měsících trápení na rovných 100 kilo. A konečně se rozhodla něco udělat se sebou. Přece jen se chtěla někam posunout a cítila, že je na dně. A tak mě poprvé oslovila.

Pozval jsem ji standardně do fitnesscentra, kde jsem pracoval. Měla s tím problém, velice se styděla, že se bude "na takovou malou tlustou ženskou" každý dívat. Její sebevědomí se rovnalo nule. Tak jsem přišel za ní do malé kavárny, kterou si oblíbila a cítila se sebejistěji. A celé mi to převyprávěla.

Za 2 měsíce zhubla 10 kilo, pak dalších 25

Začali jsme cvičit, napsal jsem jí jídelníček. Zpočátku probíhalo vše v pořádku, nezatěžoval jsem ji příliš: přece jen nikdy necvičila, nikdy se nesnažila správně stravovat. Chodila pravidelně na tréninky, jídelníček podle jejích slov dodržovala. Zhubla asi 10 kilo za 2 měsíce. Ale viděl jsem, že není důsledná, že jídelníček nedodržuje tak, jak jsme si říkali a popravdě ráda si popila po večerech. Pohár vína sem-tam, láhev nahoru-dolů a můžeme se divit, že to nejde tak jak to mělo jít.

Tak jsme sekli s alkoholem, úplně. Jelikož alkohol v jejím případě snižoval stravovací morálku, tak to bylo nezbytné. Když se opila, tak jedla a hlavně sladké. Takže jediná možnost byla absolutně seknout s alkoholem. A pak to šlo. V průběhu dalších 4 měsíců jsme zhubli dalších 25 kilo. To byl úžasný výsledek. Upozornil jsem ji však, že není tak těžké zhubnout jako si to celé udržet. Dal jsem jí další rady a tréninkové plány a měla začít sama cvičit.

Mohlo by vás zajímat: Speciální série pěti cviků na rozproudění lymfy v těle: Zbavte se toxinů, které máte v těle

O dva roky později

Neviděl jsem ji 2 roky, když mi najednou napsala, že se musíme setkat. Tak jsem šel za ní do její oblíbené kavárny. A viděl jsem to hned: přibrala minimálně 20 kilo. A tentokrát však z jiného důvodu. Našla si přítele, byla s ním stále i šťastná, ale otěhotněla. Je samozřejmé, že žena přibere během těhotenství, ale není normální při její výšce přibrat na 110 kilo. A po roce mít stále 95 kilo, čili přibrala zpět 30 kilo! Byla zoufalá, tak jsem se ji zase ujal.

A zase jsme cvičili, šlo to pěkně, byla důsledná, protože věděla, že výsledek se dostaví. Po těhotenství se sama neuměla nastartovat a já jí pomohl v motivaci.

Zhubla pěkných 25 kilo s tím, že jsem se spoléhal na to, že bude už pokračovat v nastaveném trendu i nadále. Jela na dovolenou a pak měla už cvičit sama. Po dovolené mi psala, že je zase těhotná. Tak jsem ji upozornil, že není ideální zase tak zatížit tělo a přibrat neúměrně.

Dva roky uběhly a zase se mi ozvala. Stejný scénář. Někteří lidé jsou nepoučitelní. Ve vrcholné fázi těhotenství měla 115 kilo! Nyní má 98 kilo a máme znovu co dělat, ale věřím tomu, že se nám to zase podaří.

Není tedy nejtěžší zhubnout, ale udržet si to.

Foto:
Profimedia
Zdroj:
MA

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2020 Frogfoot s.r.o..