Princezna Diana má v královské rodině stále silné slovo: Ovlivňuje způsob výchovy svých vnoučat i dnes

Princezna Diana si vysloužila titul "královna srdcí". Tím svým se vždy řídila, a to i navzdory přísným pravidlům královské rodiny. Porušením tohoto pravidla navždy změnila královské rodičovství. A má tak dopad i na výchovu svých vnoučat.

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia

V moderních dějinách se asi nenajde jiný příslušník královské rodiny, který by v lidech dokázal zanechat tak nepopiratelnou a silnou stopu jako právě princezna Diana. Svět si získala mnoha oddanými aktivitami humanitární práce, ale také upřímnými gesty bez královských skrupulí.

Jejím nejtrvalejším dědictvím, jehož prostřednictvím žije i dnes jsou nejen její synové, ale i vnoučata, které jí synové s manželkami vychovávají způsobem, jaký byl blízký i samotné Dianě. Nejen, že princezna Diana byla skutečně praktickým královským rodičem, ale stanovila i nový standard.

Nepřehlédněte: Nejstylovější britská princezna o korunu nestojí. Toto jsou nejlepší kousky z jejího šatníku

Zrodila se princezna Diana

Když se Diana Spencer v roce 1981 vdala za Charlese, prince z Walesu, budila dojem krásné, nicméně neuvěřitelně plaché ženy. Při veřejných vystoupeních či vzácných rozhovorech byla nesmělá a její image byl nejasný. Teprve když se stala matkou, svět poznal skutečnou princeznu Dianu.

V roce 1983 absolvovali princezna Diana, princ Charles a devítiměsíční princ William cestu do Austrálie a na Nový Zéland. Až do tohoto momentu bylo v královské rodině zažitým pravidlem, že dva dědicové trůnu nikdy necestovali v jednom letadle, aby se tak ochránila nástupnická posloupnost v případě, že by se stalo něco během letu. Princezna Diana, která byla neuvěřitelně připoutaná ke svému synovi ho odmítla nechat v péči chůvy a nejen to, trvala také na tom, aby cestoval stejným letadlem jako ona a princ Charles. Její nekompromisnost v této věci byla nejen pro královskou rodinu, ale pro celou veřejnost doslova šokující. Právě v této situaci Diana poprvé ukázala svou sílu a odhodlání, které k ní v následujících letech neoddělitelně patřilo.

Přečtěte si také: Priyanka Chopra patří mezi nejvlivnější lidi světa: Kdo je tato žena, která je nejlepší přítelkyní Meghan Markle?

Jak sledují děti její příklad?

Způsob, jakým princezna Diana trvala na praktickém rodičovství bylo pro královskou rodinu revolučním. Například její tchyně, královna Alžběta nechala své malé děti v péči chůvy a ostatního služebnictva, aby se vydala na šestiměsíční turné, během kterého si plnila své královské povinnosti. Princezna Diana chtěla být stále se svými dětmi. Bez ohledu na okolnosti. Byla to dokonalá máma, která usilovala o to, aby její děti zažily (v rámci možností) normální dětství. Nechala je nosit džíny, kšiltovky a jíst hamburgery, což za žádných okolností nesplňovalo královské představy o tom, jak by měly být princové vychováváni.

A teď, princ William a Kate Middleton následují její kroky. Snaží se, podobně jako Diana, trávit se svými dětmi, co nejvíce času. V rozhovoru pro BBC princ William řekl: "Pokud jde o nás, v naší rodinné jednotce jsme normální rodinou. Miluji své děti stejně jako každý otec." Přestože jsou jejich děti nástupci trůnu, stále zůstávají dětmi, které si hrají venku, sportují, účastní se rodinných oslav a dokonce se i ušpiní. Princ Harry a Meghan Markle při výchově malého Archieho pravděpodobně také navážou na způsob výchovy, který byl blízký princezně Dianě, jelikož se vícekrát nechali slyšet, že pro svého syna chtějí, co nejběžnější život.

Foto:
Profimedia
Zdroj:
mm

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2020 Frogfoot s.r.o..