Můj muž mě podváděl přímo před mýma očima a já jsem to neviděla: Vyspal se se ženou, která mi byla blízká

Pod lampou bývá největší tma. Své o tom ví i čtenářka Ivana, jejíž důvěra se jí vymstila natolik, že dnes má před sebou rozvodové papíry.

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia

Kdybych mohla, nikdy bych si tuto ženu do života nepřivedla. Měla bych však jistotu, že to můj manžel neudělá s jinou? Netuším. A co je horší, když muž spí se ženou kvůli sexu nebo když se do ní zamiluje?

Přečtěte si: Po prvním manželství jsem muže odmítala: Jeden to však změnil gestem, které by si měli osvojit všichni dobří chlapi

Nebýt mě, nikdy by se nepoznali

Naše společná známá hledala pro svou kamarádku práci na poloviční úvazek a protože se známe dlouho, dohodli jsme se s manželem, že bude stážovat v jeho firmě a pomáhat mu. Nijak extra jsem to neřešila, dotyčná slečna byla sice mladá, ale úplně jiný typ než se líbí mému muži. Nikdy jsem se na ni nedívala jako na potenciální sokyni, byla mnohem mladší a můj muž byl rodinný typ.

Znaly jsme se už přes čtyři roky, Barbora mezitím dokončila školu a protože se v práci osvědčila, můj muž ji tam později zaměstnal. Tvářila se jako naše rodinná známá, často jsme se potkávaly, když jsem chodila do firmy. Byla vždy milá, usměvavá a nebudu jí už dále lichotit, protože uvnitř se skrývala pořádně vypočítavá mrcha.

Tyto detaily jsem přehlížela v zaslepení důvěry

Během těch let, kdy jsme se znaly, se z ní stala zralejší žena, ale vůbec mě ani nenapadlo, že bude mého muže svádět. I když, s odstupem času přiznávám, že někdy jsem zaznamenala zvláštní pohledy mezi nimi, ale měla jsem pocit, že to je paranoia. Zatímco já jsem se chopila role matky a péči o rodinu, vedle mě byla při mém muži žena, svobodná, v nejlepším věku a bez jakýchkoliv závazků. Nikdy jsem se na ni nedívala jako na potenciální sokyni. Ani jsem se nezamýšlela, proč je tolik času svobodná a nezkusí nějaký vztah.

Scénář, který nechce dostat jako překvapení žádná žena

Jednoho dne si chtěl můj muž se mnou promluvit. Ptáte se mě, jestli jsem něco netušila. Ne, netušila, důvěřovala jsem mu. Byl vzorný otec, neměli jsme problémy ve vztahu a nic nenasvědčovalo tomu, že by byl nespokojený. Nyní s odstupem času vím, že zřejmě proto, že žil paralelní život "s ní". Marek mi s lítostí oznámil, že je zamilovaný do Barbory a nedokáže to přestat ovládat. Prý ze začátku to tak vůbec nebylo, no za poslední rok se to v něm začalo stupňovat a nemůže žít paralelní život. Doslova mě tím šokoval a nevěděla jsem, co mu mám na to říct. Potřebovala jsem si jeho nevěru promyslet a tak se také stalo. Pár dní jsem byla sama a pak jsem se rozhodla, že mu dám přece jen ještě šanci.

Řekla jsem mu, že mu odpouštím, ale v tom následovala rána pod pás

Řekla jsem mu, že každý má nárok na selhání a že mu odpouštím. Stačí, když s ní přestane být v kontaktu a můžeme pokračovat dál, opět spolu jako rodina a ještě líp než předtím. Hluboko se mi díval do očí a řekl, že jsem ho nepochopila. Nechce žít ve vztahu se ženou, kterou podvádí a už vůbec nechce od ženy, kterou má rád, aby mu tolerovala milenku. Já na to, že má krizi středního věku a zřejmě netuší, co dělá. On na to, možná, ale chce to risknout. Kladla jsem si otázku, proč muži, kteří mají milenku zůstanou u své ženy a právě ten můj se rozhodne přesto všechno zahodit? Čím ho přinutila toto udělat? A co když to chtěl sám od sebe? Ta představa je mizerná.

Nepřehlédněte: Za život v luxusu neváhala opustit svého muže s dcerou: Toto byl zlomový moment, který vše spustil

Musím se smířit s jednou věcí

Nezbývá mi nic jiného, než se smířit s tím, že nikoho nikdy v životě nemůžeme přimět, aby zůstal s námi a už vůbec ne to, koho má milovat. I když je to těžké a velmi to bolí, dnes jsem sama s naší dcerkou a věřím, že na každého se jednou usměje to skutečné štěstí. Občas se zamýšlím, zda bychom byli spolu jako harmonická rodina, kdyby se s Barborou nepoznali, nebo by se "objevila" jiná žena, se kterou by se to dříve či později stalo, protože v našem vztahu zřejmě neměl všechno, co potřeboval. Škoda jen, že mi to otevřeně nikdy neřekl a tak dodnes nevím, v čem jsem dělala chybu ...

Foto:
Profimedia
Zdroj:
fem

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2020 Frogfoot s.r.o..