Děsivá kletba slavných Kennedyů. Komu se ji podaří zlomit?

Nejen atentáty, ale i pády letadel, autonehody, sebevraždy, předávkování, potraty ve vysokém stádiu těhotenství. Kdo uvalil na prominentní rodinu Kennedyů kletbu?

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia

Pokud se jmenujete Kennedy, rozhodně byste neměli sedat do letadla. Podivuhodná kletba Kennedyů visí nad prominentní rodinou už celé generace a zdá se, že se jí stále nezbavili. Nejznámějším z rodu je J. F. Kennedy, prezident USA, na kterého byl spáchán atentát. Připomeňme si další největší tragédie této rodiny:

  • 1944 Během druhé světové války sloužil bratr příštího prezidenta J. F. Kennedyho, Joseph, v Anglii. Během náletů nastala v letadle exploze a Joseph zahynul.
  • 1948 Sestra J. F. Kennedyho zahynula při leteckém neštěstí ve Francii.
  • 22. 11. 1963 Po atentátu v Dallasu během oficiální cesty umírá 43-letý prezident USA J. F. Kennedy. Za atentátníka se považuje Lee Harvey Oswald, ale dodnes se o smrti prezidenta objevuje množství spekulací.
  • 1964 Edward Kennedy, bratr, J. F. Kennedyho, byl účastníkem letecké havárie, kterou jako jediný zázrakem přežil. Jak později přiznal, den před havárií s přáteli o letu žertoval a mluvil o rodinné kletbě.
  • 1968 Robert "Bobby" Kennedy byl miláček Ameriky. Senátor byl oblíbený pro jeho politiku i proto, že to byl zkrátka další Kennedy. V roce 1967 byl na senátora Roberta F. Kennedyho spáchán atentát, který nepřežil.

Nepřehlédněte: 7 absurdních pravidel, které musí členové královské rodiny dodržovat: Co je samotné vytáčí a nemohou to změnit?

Další prokletá generace

Ani nová generace Kennedyů nedokázala zlomit kletbu jejich rodiny. Jackie a J. F. K. Měli čtyři děti. Tři z nich předčasně tragicky zahynuli. Dcera Arabella se narodila mrtvá. Nejmladší syn Patrick se narodil jen tři měsíce před smrtí svého otce. Dítě zemřelo dva dny po narození.

Dětem zesnulého senátora Roberta "Bobbyho" Kennedyho, bratra J. F. K. se nedařilo o nic lépe. Drogy, alkohol, havárie, sebevraždy, zdá se že kletba této rodiny nemá obdoby. Mezi největší tragédii se však považuje smrt miláčka Ameriky devadesátých let, Johna F. Kennedyho Juniora a jeho nádherné manželky Carolyn.

Nepřehlédněte: Modelka Irina Shayk přiznala, že v manželství věřila: Jak dnes vnímá rozchod s Bradleym Cooperem?

Carrie Bradshaw a pan Božský ve skutečném životě

Jejich život připomínal oblíbený seriál Sex ve městě: on atraktivní, bohatý právník, ona mladá, krásná žena s jedinečným vkusem a prací u Calvina Kleina. Život na Manhattanu, luxusní dovolené soukromým letadlem, VIP večírky. Tito dva patřili k nejvyšší newyorské smetánce a média o nich psali téměř denně. Carolyn Bessette Kennedy si média všimli nejen kvůli svatbě s prominentním, ale především pro její minimalistický styl, který se stal ikonickým téměř stejně jako styl její tchýně, Jackie Kennedy.

Tragická smrt hvězdy 90. let

Jejich život měl i temnou stránku. Carolyn nesla slávu velmi těžko a pro neustálé pronásledování fotografy začala trpět depresemi, což se odrazilo i na jejich dokonalém manželství. Carolyn začala mít údajně problémy s nadměrným užíváním kokainu, které přivádělo jejího manžela do zuřivosti. Novináři nejednou zachytili manželé při pořádně ostrých hádkách na ulici. Jejich přátelé však dodnes tvrdí, že jejich láska byla osudová a jeden bez druhého nemohli dýchat. Manželé Kennedyové nakonec opravdu zahynuli bok po boku. 16. července 1999 se soukromé letadlo, které
řídil John Fitzgerald Kennedy mladší, zřítilo do Atlantiku. Nikdo z pasažérů, včetně manželky Carolyn a její starší sestry, nehodu nepřežil. Když se veřejnost dozvěděla o další tragické smrti z rodu Kennedyů, začalo se mluvit o děsivé rodinné kletbě.

Nepřehlédněte: Oblíbené prázdninové destinace princezny Diany si zamilujete i vy: Kde nejraději trávila léto princezna z Walesu?

Foto:
Profimedia
Zdroj:
TJ

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2020 Frogfoot s.r.o..