Štíhlá neznamená vyhublá a bez tuku: Pro toto je podstatné, aby ho naše tělo nemělo jen minimální procento

Není tuk jako tuk. A i když toužíte po bezchybné postavičce, je pro nás důležitý. Když ho má totiž naše tělo minimum, znamená to problém.

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia

I když se všechny snažíme vypadat naprosto dokonale, toužíme po bezchybných postavičkách, které v ideálním modelu představují takové, bez byť jen náznaku tuku, nemělo by to tak být. Přirozený tuk, totiž naše tělo potřebuje. A pokud ho má jen minimální procento, znamená to pro náš organismus problém.

Nepřehlédněte: Natália cvičila a jedla zdravě, přesto přibírala: V čem byl problém, že nedokázala rozpustit břišní tuk?

Tohle vám způsobí jeho nedostatek

Velké množství žen dnes cvičí, "maká" ve fitku, běhá a klidně to neváhá dělat i dvoufázově. S jedinou vidinou. Vypadat co nejlépe a na těle nemít ani gram tuku. Přitom to pro běžné fungování organismu představuje velký problém. Ze zdravotního hlediska je to jednoznačně nežádoucí. Projeví se to na základě rozhozeného hormonálního systému, nepravidelného cyklu, poškozených vlasech, aknózní pleti, vystoupením vrásek a ztrátou ženských křivek. Ano, za toto všechno je zodpovědný jeho nedostatek. A věřte, že na vašem těle se to projeví téměř okamžitě, ale bojovat s tím můžete následně roky.

Přirozený tuk je velmi důležitý

Proto je velmi důležité, i když se snažíte udržovat fit, dělat to opravdu s rozumem. Pro hubnutí jako takové a zejména zdraví se dokáže plnohodnotně podepsat jen správná strava. Nenechte se vyhladovět a nepřijímejte jen minimum živin a kalorií. To je obrovská chyba. Tehdy sice ztratíte tuk, ale projeví se u vás výše zmíněné komplikace, které vám na sexappealu určitě nepřidají. Samozřejmě, nic není černé nebo bílé. Platí to i při ženských postavách. A i když například s kámoškou držíte stejnou dietu, jí jdou kila dolů a na vás zůstávají, je to bohužel i logické. Genetika a štíhlost opravdu jdou pevně ruku v ruce. Právě v oblasti somatotypu to platí mnohem více než předpokládáte. Proto se nesnažte vypadat jako topmodelky v magazínech. Mnohé to opravdu mají geneticky podmíněné. A díky tomu vypadají perfektně.

Mohlo by vás zajímat: Fitness trenér Meghan Markle má účinnou radu na hubnutí: Pokud se jí budete držet, do 4 týdnů máte o 6 kilo méně

No a v konečném důsledku, když se nad tím zamyslíte, nebyly Sophia Loren, Ursula Andress či Brigitte Bardot také neuvěřitelně sexy? A tedy tělo neměly bez známky tuku ani náhodou.

Čtěte také: Snídaně, kterými zastavíte chuť na sladké: Kombinace těchto surovin vám také dodá větší energii

Foto:
Profimedia
Zdroj:
NM

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2020 Frogfoot s.r.o..