Fakt jsme to nosily? Tyto boty byly hitem v roce, kdy jste se narodily

Které boty byly na výsluní, když jste spatřily světlo světa? Máme pro vás překvapení: téměř stejné boty si můžete z nostlagie dopřát i dnes!

Zdroj: ProfimediaF
Zdroj: ProfimediaF

Nepřehlédněte: Letní účes, který v horkých dnech oceníte: Poloviční drdol musíte na sobě vyzkoušet, držte se tohoto zlatého pravidla

60. léta: Kitten Heels

Šedesátá léta patřily maličkým, jemným podpatkům, které byly elegantní, ale zároveň na sebe nepoutaly pozornost. Přesně tak, jak se na správnou dámu ze 60. let patří! Kitten heels však měly i další výhodu. Dámy v nich díky malému podpatku vydržely celý den. Pokud toužíte po svých kotě podpatcích i vy, lepší příležitost jako nyní již nedostanete. Kitten heels jsou znovu trendy!

70. léta: Mokasíny ve stylu Jackie Kennedy

Jackie Kennedy, někdejší první dáma USA, se stala módní ikonou a vzorem pro všechny Američanky. Její nenapodobitelný styl fascinuje fanoušky módy dodnes a rozhodně to nejsou jen boty, které zpopularizovala. Bílé rukavičky, ikonický účes, moderní francouzské střihy látek, zářivé barvy: cokoliv si Jackie oblékla, byl z toho hit. Jinak tomu nebylo ani při Loafers, mokasínech se sponou na jemném podpatku, které si oblíbily ženy po celém světě. Byly elegantní, na podpatku, ale zároveň nesmírně pohodlné!

Nepřehlédněte: Romantika v šatníku: Něžný tyl, volány a balonové rukávy jsou na léto jako stvořené

80. léta: Sexy jehličky

Když ženy po celém světě uviděly film Flashdance, řekly si, že mají plné zuby decentnosti. Dámy a designéři se rozhodli trochu odvázat a zahodit konvenčnost. Chtěly být sexy a přitažlivé! Začaly nosit vysoké jehličky, navíc v nejrůznějších barvách - od červených, až po růžové, jen aby konečně upozornily na své svůdné nožky.

90. léta: Platformy

Celé devadesátá léta byla o rocku a platformách. Nosily se v nejrůznějších variacích: lodičky, sandály, holínky, dokonce tomuto trendu neunikly ani tenisky. Platformy byly pohodlné a milovali je všichni. Platformy jsou taková dokonalá obuv, že nevyšly z módy snad nikdy a v obchodech je v různých podobách najdete dodnes.

2000: Hříšné špičaté boty

Přiznejte se, každá z nás zhřešila. Určitě si pamatujete šílené špičaté boty, jejichž špička končila daleko za skutečnou délkou chodidla. Nosily jsme je však všechny a nikomu nepřišlo směšné, že ta trochu příliš dlouhá špička se zvedá až k oblakům. Zhřešily jsme my, zhřešily i celebrity. Teprve později designéři předvedli o něco přitažlivější verzi špičatých bot, kterou máme rády dodnes.

2005: Ugg dámské boty

Když jsme v roce 2005 začaly v časopisech vídat tyto rozkošné sněhule vystlané ovčí kožešinou, chtěly jsme je všechny. A chtěli je i celebrity, i ty mužské. Nebylo jediné hvězdy, která by doma nevlastnila jeden pár UGG bot. Hvězdy jimi byli tak posedlé, že je nosili i v létě k šortkám na pláži.

Nepřehlédněte: Módní trendy začínají na molech: Inspirujte se letními looky z přehlídek

Které boty byste si už v životě neobuly?

Kitten Heels ze 60. let
0
Mokasíny ze 70. let
0
Jehličky z 80. let
1
Platformy
3
Příliš špičaté lodičky
8
UGG boty
1
Hlasovalo: 13

Foto:
Profimedia, UGG, Miu Miu, KARA
Zdroj:
TJ

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2020 Frogfoot s.r.o..