Moje žena milovala celé naše manželství jiného muže: Byl na naší svatbě a já jsem byl po celou dobu jen náhrada

"Dlouho jsem přemýšlel nad tím, jestli za naším náhlým rozvodem byl opravdu můj údajný nezájem. Teď už vím, že to byla jen její výmluva," píše do redakce Martin, který až po letech zjistil, proč jeho manželství nevydrželo.

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia

Nepřehlédněte: Zjistil jsem, že moje manželka má pikantní zálibu: Po odhalení jsem se cítil trapně, ale byl jsem ochotný udělat toto

První krizi jsme zažehnali

S Michaelou jsme měli hezké a klidné manželství. Poznali jsme se v práci před dvaceti lety, když jsme spolu pracovali na jednom projektu. Po třech letech jsem ji požádal o ruku a měli jsme svatbu. Krátce po ní nám porodila dvě krásné dcery. Neříkám, že jsme se nikdy nehádali, ale uměli jsme si problémy vyříkat.

Když jsem však začal před osmi lety podnikat, překonali jsme první vážnější krizi. Já jsem pracoval dlouho do noci a ona byla na všechno sama. Vše jsme však zvládli jako milující partneři. I díky její podpoře jsem vybudoval úspěšnou firmu a když děti vyrostli, Michaela začala ve firmě pracovat také. Byla skvělým přínosem a společná práce nás ještě více spojila. Měli jsme zdravé a šikovné děti, užívali jsme si rodinné dovolené a myslel jsem si, že jsem se opravdu narodil pod šťastnou hvězdou.

Druhá krize nás zničila

Časem se však naše manželství znovu dostalo do krize. Michaela mi začala vyčítat každou maličkost, byla podrážděná, často mě obviňovala a dokonce podezřívala z toho, že mám milenku. Pro mě to byla hloupá představa. Miloval jsem svou ženu a naše dvě děti a přestože jsem neměl nouzi o dámskou pozornost, nikdy bych nevyvedl nic, co by ohrozilo mou rodinu.

Z atmosféry doma jsem začal být pořádně sklíčený a čas s manželkou byl po čase velmi stresující. Všechny společné chvíle téměř vždy vyvrcholily nějakou zbytečnou hádkou. Nechápal jsem, co se stalo s mou vždy pozitivní, usměvavou manželkou. Proč má vůči mně najednou tolik hněvu? Stres doma jsem řešil prací a znovu jsem začal pracovat do pozdních nocí.

Nepřehlédněte: Měla jsem poměr s mužem nejlepší kamarádky: Když se tohle stalo, pochopila jsem, jakou hru s námi celý čas hrál

Začal jsem nenávidět ji i sebe

Své ženy jsem měl po čase už plné zuby a cítil jsem se jako neschopný manžel. Jednoho dne po extrémně špatné hádce, jejíž svědky byly bohužel i naše děti, jsme si s Michaelou sedli a v klidu si popovídali. Já jsem navrhl delší dovolenou jen pro nás dva, ale moje žena vyrukovala s rozvodem. Prý nám to už dlouho neklape, je zničená a zklamaná. Nechápal jsem, jak to může tak rychle vzdát, aniž jsme se snažili, ale ona trvala na svém ...

Rozvod a především odloučení od dětí vnímám jako nejhorší selhání ve svém životě, ale postupně se život vrátil do starých kolejí a my jsme si s dcerami vybudovali skvělý systém, abychom spolu trávili co nejvíce času. Dokonce jsem začal randit s novou ženou.

Pravda až na konec

Jen pár měsíců po našem rozvodu mě překvapila sms od mé ženy. "Ahoj, Martine, budu se vdávat. Doufám, že to pochopíš a podpoříš mě. Míša." Skvělé. Ani ne tři měsíce od našeho rozvodu se moje bývalá žena, kterou jsem stále miloval, rozhodla znovu vdát. Zároveň mi tím vlastně naznačila, že mě v našem manželství podváděla.

Ten chlap byl na naší svatbě

Plný hněvu jsem jí zavolal a požadoval setkání. Byli jsme přece manželé 15 let, zasloužím si férové vysvětlení. Potkali jsme se u ní a tehdy pro mě připravila pořádně studenou sprchu. Prý ho znala dávno před naší svatbou. Byla do něj zamilovaná, ale on tehdy někoho měl a vztah jim nevyšel. Když poznala mě, na chvíli na něj zapomněla, ale jejich cesty se opět spojily krátce po svatbě. Byli jen přátelé, občas spolu skočili na kávu. Ten chlapík nám byl prý gratulovat na naší svatbě!

Víte, jak jsem zmiňoval naši první krizi? Přesně tak, v té době se jejich nevinné kávičky změnily na románek a Míša se nemohla rozhodnout mezi ním a naší rodinou. Nakonec se však kvůli dětem (jak šlechetné) rozhodla náš vztah zachránit. Během druhé krize, která vedla k rozvodu, se spojili opět. Tentokrát již byli oba zralí, on se právě rozváděl, oba měli starší děti a věděli, že nebudou rozchody rodičů nést tak těžko.

Byl jsem jen náhrada

Nemohl jsem tomu uvěřit a měl jsem chuť ji zabít. Celý můj život mi lhala. Celý ten čas myslela na jiného muže. Myslel jsem si, že jsem dobrý a vzorný manžel, že mám úžasnou rodinu, o kterou se vzorně starám, ale celé to byla jen přetvářka. Byl jsem jen náhrada za muže, do kterého byla skutečně zamilovaná.

Od té doby jsem na ženy zanevřel. Svůj čerstvý vztah jsem ukončil a nejsem si jistý, jestli se ještě někdy zamiluju. Z mé milované ženy se totiž vyklubala pořádná potvora. Přeji jí jen jediné: aby jí ten její vysněný princ, který o ni 20 let ani nebyl schopen pořádně zabojovat, udělal totéž, co ona udělala mně.

Nepřehlédněte: 4 znamení, že máte po svém boku chronického lháře: Odhalte spolu s námi, na co byste se měly zaměřit

Zůstaly byste s partnerem jen kvůli svým dětem?

Ano, děti jsou pro mě všechno
0
Ne, děti vždy vycítí, když to mezi partnery nefunguje
2
Hlasovalo: 2

Foto:
Profimedia
Zdroj:
TJ

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2020 Frogfoot s.r.o..