7denní kofeinový detox: Pokud si ho dopřejete, budete mít více energie a projeví se to i na vaší pleti a pokožce

Patříte mezi ženy, pro které je pití kávy požitkem? A den bez ní, si nedokážete představit? Vyzkoušejte to na týden. Věřte, že uvidíte nejen změny na množství energie, kterou budete najednou disponovat, ale projeví se to i na vaší pleti. Velmi pozitivní, samozřejmě.

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia

Šálek voňavé kávy už jaksi patří k ranním každodenním rituálům, mnohých z nás. Častokrát si tento malý požitek dopřejeme během dne vícekrát. Ruku na srdce, dokázaly byste bez ní vydržet týden? My jsme to vyzkoušely. A to i přesto, že jsme skutečné kávičkové "závislačky". Opravdu jsme byly mile překvapené, co všechno se během sedmi dní, kdy si kofein odpustíte, dokáže s naším tělem stát.

Mohlo by vás zajímat: 10 superjídel, díky kterým vás bude stárnutí obcházet: Kromě přirozeného mládí získáte i tyto benefity

Kofein ovlivňuje naše tělo různými způsoby

Kofein jako takový pomáhá našemu tělu dosahovat vyšší výkony, zbavuje nás ospalosti, dodává energii, zvyšuje pozornost, ostražitost. Je výborným pomocníkem při migréně, protože zužuje krevní cévy v mozku. Aktivizuje buňky a díky němu jsou svaly efektivnější ve spalování tuků. No a říká se, že lidé, kteří pijí kávu, jsou méně náchylní na vznik cukrovky 2. typu. Avšak víte jak to bývá, všeho moc škodí. A pokud ho přijímáme větší množství, odnese si to nejčastěji naše pleť a pokožka. Mimo to, mnoho žen bojuje i se "zavodněním" organismu, za což může být kofein opět
zodpovědný. Právě proto jsme se rozhodly na celý týden kávu, zelený čaj, či čokoládu, úplně vysadit.

Takto se 7 denní detox projeví

Uvidíte, že káva vám bude nejvíce chybět ráno. Proto jsme si místo klasického šálku voňavého moku, zvolily fyzickou aktivitu a to běh. Ano, celých sedm dní. Sice pouze dvacet minut, ale věřte, že vaše tělo to perfektně probere. Přes den si sice na dávku kofeinu vzpomenete, ale je to spíše jen o zvyku. Dokážete bez toho přežít. My jsme tyto "abstinenční" příznaky nahrazovaly šálkem čaje z mateřídoušky. Už po třech dnech jsme paradoxně cítily větší příval energie, jako když jsme měly ve stejné fázi dne, v sobě již čtvrté espresso.

Čtěte také: 4 zlozvyky, kvůli kterým stárneme rychleji: dopouštíte se jejich nevědomě i vy?

Dokonce se zlepšilo i večerní usínání a ranní probouzení nebylo koncem týdne až tak náročné. No a velká změna přišla i na pokožce. Akné se začalo chovat jako kdyby jinak. Černých teček ubylo, přestaly se tvořit zánětlivé komedony a pleť působila celkově více "fresh". Dokonce se to projevilo i poklesem váhy. I když během týdne to byly jen dvě kila, ale zcela viditelné. Musíme uznat, že čas od času, je takovýto kofeinový detox celkem fajn. Ranní kávy se asi z dlouhodobého hlediska nevzdáme, ale víme, že přes den se dá bez ní v pohodě fungovat.

Umíte si představit týden bez kávy?

Ano, samozřejmě
2
Ne, v žádném případě
0
Hlasovalo: 2

Foto:
Profimedia
Zdroj:
NM

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2021 Frogfoot s.r.o..