VIDEO: Proč cvičit s Kettlebellem a spálit tak nejvíce tuku: Tréninkový plán pro začátečníky

Michael Achberger pro nás natočil konkrétní tréninkový plán pro začátečníky, proč cvičit s Kettlebellem. Slibuje spalování velkého množství kalorií během cvičení a po něm, vyzkoušíte?

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia

Kettlebell patří mezi nejvíce efektivní a pohodlné nástroje na cvičení. Jeho rozměry dávají svobodu v cvičení a můžete jej použít kdekoliv. Pokud jste ve spěchu, zacvičíte si doma nebo ho případně hodíte do kufru auta a jdete na pláž, kde si odcvičíte sérii. Je to snadné, jednoduché a efektivní.

Vyzkoušejte: Maminka dvou dětí se rozhodla po porodu zhubnout: Tohle je výsledek, který na ní může hodně z nás obdivovat

Feminity TV: Michael Achberger pro nás připravil účinné cviky s kettlebellem

Proč cvičit s Kettlebellem

Kettlebell je vysoce efektivní nástroj pro nárůst svalů, objemu a výbušnosti a spálíte s ním dostatek tuků. Níže uvádím tři hlavní důvody, proč byste s ním měly cvičit.

Spalovač kalorií

Při cvičení s kettlebellem zapojíte téměř každý sval v těle. To vyvolá dramatickou hormonální reakci, která spaluje velké množství kalorií během i po tréninku. Studie z roku 2010 ukázala, že tato cvičební pomůcka může spálit až 20,2 kalorií za minutu.

Kardiovaskulární kapacita

Cviky prováděné s kettlebellem zlepší vaše kardio. Pokud budete provádět série bez přestávky, posílíte svůj aerobní a anaerobní systém, což bude mít za následek posílení kardiovaskulární kapacity.

Výbušnost, stabilita a síla

Kettlebell swing a snatch jsou balistické pohyby, které výrazně zlepšují sílu a výbušnost. Navíc, tyto cviky posilují ramena a střed těla.

Jak je vidět, kettlebell může být skvělý nástroj, který změní vaše tělo k nepoznání. Je však třeba znát správnou techniku ​​cvičení a tréninkový plán, který vám pomůže k dosažení vašeho cíle. Níž mám pro vás připraven tréninkový plán pro začátečníky s kettlebellem.

Tréninkový plán pro začátečníky

Níže vám přináším trénink pro začátečníky, který obsahuje tři sady. Výhodou tohoto plánu je, že nebude trvat déle, než 10 minut. Tak se do toho pusťte a zapomeňte na výmluvy.

Hmotnosti kettlebell:

 Muž - 16 kg

 Žena - 8 kg

Cvičení # 1:

Každou minutu začínáte novou sérii. Jak rychle stihnete odcvičit tu první, je na vás. Pokud nestihnete do minuty, začínáte u nové minuty znovu. Tato technika se také nazývá EMOM. Následující cvičení trvá 10 minut.

10 krát Kettlebell swing + 5 angličáků

Cvičení # 2:

5 kol:

30 sekund Goblet dřep

30 sekund odpočinku

Odpočinek jednu minutu

8 kol:

20 sekund Kettlebell swing / 10 sekund odpočinku

Nepřehlédněte: Zázračná olejová kúra: Nejenže díky ní zhubnete, ale také skvěle detoxikujete své tlusté střevo

Cvičení # 3:

Na čas do 10 minut:

 50 kettlebell swing

 50 zkracovačky

 40 kettlebell swing

 40 zkracovačky

 30 kettlebell swing

 30 zkracovačky

 20 kettlebell swing

 20 zkracovačky

 10 kettlebell swing

 10 zkracovačky

Foto:
Profimedia
Zdroj:
Michael Achberger

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2020 Frogfoot s.r.o..