Maratón přehlídek skončil! Největší hvězdou fashion week byla J Lo se šaty, které inspirovaly.

Každý si je pamatuje. Šaty, které Jennifer Lopez ukázala na červeném koberci před 19 lety, se zapsaly do historie. Různými způsoby

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia

Zrod vyhledávání obrázků

Psal se rok 2000, latino hvězda Jennifer Lopez měla před třicítkou, svět showbyznysu jí ležel u nohou. V momentě, jak se objevila na červeném koberci k největší hudební akci Grammy, jiné hvězdy přítomné fotografy absolutně nezajímali. A důvod? Šaty. Kus oděvu, který vyvolal senzaci. A není se čemu divit. Ultralehký materiál, který obepínal přednosti jedné z největších hvězd showbyznysu, více ukázal, než skryl, byl prostě nepřehlédnutelný. Tedy vlastně jeho nositelka. Jennifer v tomto modelu, který pocházel z dílny značky Versace, způsobila takovou hysterii, že asi málokdo ví, že i díky tomuto vznikla ve společnosti Google funkce vyhledávání obrázků.

Mohlo by vás zajímat: Blazer jako klíčový prvek vašeho šatníku: Využijte jeho potenciál na maximum

Tato funkce totiž v době konání Grammy neexistovala, a tak si všichni zvědavci a nadšenci kreace, kterou tehdy Jenn předvedla, stahovali fotografie z oficiální stránky hudebních cen. A že těch lidí nebylo málo. Údajně přes půl milionu zvědavců chtělo vidět ikonu v róbě, která je dnes již také ikonická. A tak se společnost Google rozhodla, že je na čase vytvořit něco nového. Přesně pro takové účely.

Nepřehlédněte: 7 lekcí stylu od ženy, která stvořila zavinovací šaty: Když je stvořila, nevěděla, jakou revoluci tím způsobí

O necelých 20 let později se na jedné z nejočekávanějších show v Miláně udála další senzace. 50letá Jennifer Lopez se předvedla v roli modelky a v kreaci, kterou si všichni pamatovali dodnes. I když její šaty dostaly trochu nový nádech, i tak byly hříšně sexy a vyzvedly všechny přednosti nestárnoucí hvězdy. "Všichni následujeme technologie. Jsou v centru našeho života. Jsem velmi ráda, že jsme právě těmito šatami podmínily vznik Google obrázků," vyjádřila se na margo vzniku staro-nového modelu jejich tvůrkyně Donatella Versace.

Foto:
Profimedia
Zdroj:
fem

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2021 Frogfoot s.r.o..