Myslela jsem, že mě můj manžel podvádí. Dělal něco mnohem horšího

Když Petra zjistila, že její podezření z manželovy nevěry si jen vymyslela, spadl jí ze srdce obrovský kámen. Tehdy však netušila, že její manžel se dopouští mnohem většího manželského hříchu.

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia

Po pěti letech manželství s Markem jsem začala tušit, že Marek přede mnou něco skrývá. Měli jsme malou stavební firmu a dokud Marek sháněl zakázky, já jsem se starala o účetnictví. Za pět let se nám podařilo získat množství skvělých klientů a dařilo se nám. Marek založil další firmu se společníkem a vše šlo jako po másle. Užívali jsme si luxusní dovolené několikrát do roka, koupili jsme si krásný dům v hlavním městě a pomalu jsme začali uvažovat o založení rodiny.

Nepřehlédněte: Chtěla jsem podržet kámošku po rozvodu: zneužila to však vůči mně a dodnes nemohu z hlavy dostat tento obraz

První náznaky

Markovy pozdní příchody domů a časové mezery během dne, kdy byl nedostupný, nejprve zdůvodňoval náročným projektem a obchodními setkáními. Nejsem však padlá na hlavu. Deset let jsem žila s přítelem, který mě podváděl, takže jsem vůči byť drobným pochybám obezřetná. Také už dobře vím, že viník se vždy nakonec usvědčí sám, a tak jsem tomu dala čas. Čekala jsem, kdy najdu v jeho věcech kondomy, v mobilu fotku jeho milenky nebo kdy je nachytám, jak si to rozdávají na našem gauči. (Pokud si myslíte, že to je klišé, tohle všechno jsem zažila v předchozím vztahu).

Tvářila jsem se, že nic nevidím

Nevinně jsem sledovala, jak můj manžel dělá ze sebe idiota. Tvářila jsem se, že nevidím, jak si vždy po příchodu domů dá dlouhou sprchu a převlékne se. Ignorovala jsem, že jsme spolu přestali spát a že se vymlouval na únavu a bolest hlavy. Byla jsem připravena opravdu na všechno a se stoickým klidem jsem čekala, kdy jeho nevěra praskne. Dokonce jsem si už začala zařizovat život bez něj. Měla jsem našetřené nějaké peníze a vyhlédnutý byt v centru.

Nepřehlédněte: Lea až do svatebního večera netušila, jakého sukničkáře si vzala za manžela: Zjistila to chvíli po obřadu

Věta, která nám změnila navždy život

Byl další jeden z těch dní, kdy mi Marek tvrdil, že jde na jednodenní služebku mimo město. Jistěže, říkala jsem si v duchu, dokud jsem mu pomáhala balit věci. Z pracovního shonu mě vyrušila návštěva Markova bratra Zdeňka. Na to, co řekl, nezapomenu asi do konce života: „Vím, že Marek je dnes na chemoterapii, ale chtěl jsem vědět, jak vám to tady bez něj jde.“

Myslím, že jsem tam nějakou chvíli stála jako opařená a potom jsem začala plakat. Ukázalo, že Marek bojuje s rakovinou, a rozhodl se mi to tajit. V den chemoterapie chodíval přespat ke svému kamarádovi, jen abych si ničeho nevšimla. Byl přesvědčen, že rakovinu porazí rychleji, než si to stihnu všimnout...

Nechtěl, abych se kvůli němu trápila

Když jsem za ním v ten den přišla do ambulance, uplakaná jako malé dítě, byl překvapen, ale hned mu zvlhly oči. Prý mě nechtěl zbytečně vystrašit teď, když plánujeme dítě. Byla to jeho poslední chemoterapie a když zjistil, že neztratil žádné vlasy, rozhodl se mě tím nezatěžovat ... zatěžuje mě rakovinou, chápete? Stydím se i jen pomyslet na to, že jsem tohoto úžasného silného muže podezírala z nevěry. Že jsem si hledala vlastní byt a připravovala se na rozvod! (Raději jsem mu to nikdy neřekla.)

Od té doby jsme každé jedno vyšetření absolvovali spolu a před pár týdny jsme se dozvěděli šťastnou zprávu: porazili jsme rakovinu!

Nepřehlédněte: V manželství mě začalo zajímat, odkud má Alex tolik peněz: Setkání s touto osobou rozluštilo záhadu

Tajily byste před partnerem vážné onemocnění?

Ano, abych ho ochránila
1
Ne, nebylo by to vůči němu fér
6
Hlasovalo: 7

Foto:
Profimedia
Zdroj:
TJ

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2020 Frogfoot s.r.o..