Takto se na vaší pleti podepíše sklenka vína, kterou si dopřejete byť jen třikrát týdně

I vy si občas dopřejete sklenku vína? Pokud ano, tak ikdyž to může vypadat nevinně, věřte, že na vašem těle se to podepíše. Tušíte, co všechno způsobí alkohol, byť v malých množstvích s vaším organismem?

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia

Snad všechny si po náročném dni rády dopřejeme sklenici vína, či Prosseco. Je to ideální způsob, jak na chvíli vypnout a vydechnout si. Nicméně, věřte, že i takovéto občasné noci se skleničkou v ruce se na našem těle podepíší. A možná mnohem více než jste předpokládaly.

Přečtěte si: Žena vysadila na 10 dní cukr: V čem všem se nachází a jak se s tím muselo vypořádat její tělo?

Pleť jako zrcadlo organismu

To, co pro naše tělo není vhodné, se projevuje zejména na obličeji. A ano i pár skleniček vína týdně, má vliv na kvalitu pleti. Akné, rozšířené póry, viditelné popraskané cévky, to vše se velmi rychle ukáže. Navíc pokožka ztratí lesk, získá popelavý nádech a prohloubí se na ní vrásky. No a váčky a černé kruhy pod očima, způsobené únavou a zatíženými játry, nezakryjete ani tím nejlepším korektorem. Pokud si skleničku dopřejete skutečně pravidelně a dlouhodobě, věřte, že pokožka se z toho stejně dlouhý čas bude vzpamatovávat.

Externí faktory, které se projeví téměř okamžitě

Problémy se spánkem - ačkoli se vám to může zdát absurdní, je to fakt. Pravidelná konzumace alkoholu i v malých množstvích je zodpovědná za zhoršení kvality našeho spánku. Problematické bývá už samotné usínání, přičemž ničím výjimečné není noční buzení nebo změna spánkového cyklu. Rychlejší přibírání na váze - přibývání v souvislosti s pitím alkoholu není žádnou novinkou. Stoupající ručička na váze, bude něco, co se dostaví již po pár dnech a expresně rychle. Pokud si chcete udržet váhu, či shodit, alkoholu byste se měly vyhýbat obloukem.

Nepřehlédněte: Zvyšte svůj sexappeal: Tyto čtyři potraviny ve vás budou vylučovat látky, které přivábí opravdu každého muže

Jak eliminovat účinky alkoholu

Základním pravidlem je zapíjet alkohol dostatečným množstvím čisté vody. Zapomeňte na jakékoliv slazené nápoje. Jen voda zajistí dostatečnou hydrataci organismu. Věřte, že následky prohýřené noci, budete snášet mnohem snadněji, pokud si před pitím dopřejete pořádně syté a výživné jídlo. Netvrdíme, že je něco špatného na sklenici kvalitního vína s dobrým jídlem, ale všeho moc škodí. A v daném případě to platí dvojnásobně.

Foto:
Profimedia
Zdroj:
NM

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2023 Frogfoot s.r.o..