Nejbohatší protein v těle, který určuje to, na kolik let vypadáme: Jak zaznamenáte, že vám chybí?

Věkem ho přirozeně ztrácíme, ale naštěstí existuje naděje, že budeme moci ovlivnit jeho příjem do těla. Řeč je o kolagenu.

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia

Elixír mládí. Tak zlidověl název pro kolagen, který představuje jeden z nejdůležitějších stavebních proteinů v našem těle. Tělo si ho dokáže vyrobit samo, ale postupem let dochází k jeho úbytku a jelikož současná doba nabízí několik možností, jak ho do těla doplnit, byla by škoda nevyužít tuto možnost.

Kolem 25. roku života klesá a kolem 40 se už netvoří téměř vůbec

První projevy a známky stárnutí jsou způsobeny oslabením buněk a úbytkem právě kolagenu. Už kolem 25. roku života začne jeho zastoupení v těle klesat a každým rokem to jde víc a víc. Není proto žádným tajemstvím, že každá žena touží mít napnutou konturu obličeje co nejdéle a stejně tak potlačit vznikající vrásky. Právě na základě přítomnosti tohoto "nejbohatšího" proteinu v těle dokážeme opticky oklamat čas. Čím déle si budeme kolagen v těle hlídat, tím mladistvější vzhled nás bude provázet.

Jak zaznamenáte, že vám chybí?

Každá žena pozoruje své tělo a právě pleť je odrazem toho, co se děje v našem nitru. Nedostatek kolagenu v těle můžete zpozorovat na základě těchto znaků, přičemž právě nyní se nacházíme v období, kdy je důležité posílit organismus:

  • suchá, dehydratovaná pleť se sklonem k vráskám
  • oslabení a vypadávání vlasů bez náznaku lesku
  • štěpení nehtů a jejich častá lámavost
  • tvoří se vám strie
  • bolesti kloubů ve velmi raném věku
  • tvorba pigmentových skvrn
  • podléháte často stresovým situacím
  • překročení věkové hranice 35 let

Do značné míry přispívá k tvorbě kolagenu i správná životospráva. Zdravý životní styl a vyhýbání se alkoholu vás předurčí na to, abyste budovaly tento základní stavební kámen a cítily se ve svém těle lépe. Během slunečných dnů byste se měly chránit před extrémním zářením, zabráníte tak předčasnému tvoření vrásek.

Nepřehlédněte: Důvěrnice princezny Diany: Ví, co se děje za dveřmi paláce a s královskou rodinou má dodnes výborné vztahy

Na co se soustředit, pokud to chcete změnit a vypadat co nejmladší?

S kolagenem jde ruku v ruce i vitamín C, který pomáhá jeho vstřebávání. Nejlépe uděláte, když do těla začnete doplňovat tzv. "živý kolagen" nebo "bio aktivní kolagen", tedy takový, který se podobá tomu, který si naše tělo samo vyrábí. Stejně důležité je zaměřit se na bohatou zdravou stravu s obsahem zeleniny a vlákniny a zařadit do své rutiny pravidelnou pohybovou aktivitu.

Foto:
Profimedia
Zdroj:
fem

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2021 Frogfoot s.r.o..