Toto jsou nejčastější důvody rozpadu manželství: dopouštíte se těchto chyb i vy?

Zdá se, že v dnešní době končí stále více manželství rozvodem. Nemusí to však být jen dobou, ale věcmi, kterých se mnohokrát dopouštíme a vůbec si to neuvědomujeme. Tedy jejich důsledky.

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia

V dnešní době se stále více mladých párů rozhodne žít bok po boku, aniž by uzavřeli manželství. Manželství jako instituce jako kdyby ztrácela na důležitosti. Vyplývá to snad i z toho, že velmi mnoho takových svazků končí rozvodem. Není to však zcela pravda. Od roku 2008 má počet rozvedených manželství klesající tendenci. Pro porovnání, tehdy jich bylo 12.675 a loni 9786. Nicméně i tak je to číslo alarmující. Víte, jaké jsou nejčastější příčiny rozvodů?

Mohlo by vás zajímat: Po bolestivém rozchodu jsem naletěla tomuto muži: Odcestovali jsme do ciziny a tam se bohužel ukázala jeho pravá tvář

1. Rozdílnost povah, kterou přehlížíme

Pokud jste si myslely, že na prvním místě je nevěra, mýlíte se. Právě rozdílnost povah je nejčastěji skloňovaný jmenovatel, který je zodpovědný za rozpad nejednoho svazku. Mnohokrát je vstup do manželství ze strany dvojice velmi náhlý, neuvážený a nakonec až časem vyplynou na povrch věci, které v počáteční zamilovanosti nechceme vidět. Diametrálně rozdílné povahové rysy jsou totiž zásadním problémem. Zejména v době zakládání si rodiny a řešení komplikovanějších životních situací se projeví, zda chcete nebo ne. A přestože v rámci vášně to, že jste jako oheň a voda může být prospěšné, v životě to velmi velké dobro nedělá. V důležitých věcech byste se totiž vždy měli shodnout a měli byste mít jednotný názor.

2. Nevěra

Ne však jen fyzická, ale i mentální je něco, proč se neváháme rozvést. Paradoxně, je to důvod mnohem zásadnější u mužů než u žen. Právě oni opouštějí své partnerky, pokud na něco takového přijdou opravdu rychle. Mnohokrát si nedají situaci ani vysvětlit. Vidí jen svou pravdu a nakolik se cítí v této situaci velmi nekomfortně, odcházejí. Pro muže je totiž důvěra skutečně mimořádně podstatná. A pokud ji jednou ztratí, jen těžko si ji u nich získáte zpět. Většinou to nechtějí ani zkoušet.

Čtěte také: Hups, na své svatbě jsem se zamilovala do jiného muže: Byl z manželovy strany a předtím jsem si ho nevšimla

3. Ztráta zájmu

Ztráta zájmu je něco, co se vídá ve vztazích velmi často. Zejména těch dlouhodobých. Když totiž přestanete pracovat na společném štěstí, netrávíte spolu dostatek plnohodnotných chvil (koupání dětí, přebalování nebo péče o ně se nepočítá), znamená to problém. Je podstatné věnovat se jeden druhému, projevovat si náklonnost, něžnosti. Jen tak dokážete udržet harmonii a jiskru v manželství, která je pro jeho fungování klíčová.

Nepřehlédněte: V této etapě vztahu se náš život obrátil vzhůru nohama: Manžel mi vyčítá každou maličkost, co s tím?

Foto:
Profimedia
Zdroj:
fem

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2020 Frogfoot s.r.o..