Zaručené triky, jak si udržet mozek v kondici: Dělejte pravidelně těchto 5 věcí a oddalte stárnutí

Ano, i mozek potřebuje čas od času zvláštní péči. Díky účinným cvikům jej můžete udržovat v kondici a oddálit jeho stárnutí.

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia

Kontakt

Je dokázáno, že lidé, kteří preferují společnost, mají později menší problémy s pamětí. Zdržování se ve společnosti stimuluje mysl a udržuje také vaše duševní zdraví v kondici.

Nákupní seznam

Zkuste si ho zapamatovat. Nepsat na papírek nebo do telefonu. Cvičte svou paměť. Ať už jdete do obchodu pro 3 potraviny nebo pro 10 ...

 

Vyzkoušejte také: Proč byste měly pít japonský matcha namísto klasického zeleného čaje? Bod č. 5 vás přesvědčí

Jazyky

Nikdy není pozdě pustit se do učení. Je to jeden z nejlepších způsobů, jak udržet svůj mozek v "mladistvé" kondici. A učení ve starším věku, nebo v dospělosti má výhodu v tom, že tentokrát to děláte pro sebe, bez nátlaku a aniž musíte. Vyberte si jeden, nebo rovnou i dva cizí jazyky a začněte se vzdělávat.

Mytí zubů

Ano, i tato obyčejná, každodenní činnost může pomoci. Hlavně, pokud ji budete dělat naopak. Myjte si zuby druhou rukou. Aktivita, díky které stimulujete obě mozkové hemisféry a také rozhýbete nervové cesty. Nevzdávejte to hned na začátku, i když to bude náročnější. Jednou týdně si prostě umývejte zuby tímto opačným způsobem.

 

Mohlo by vás zajímat: Zázvor není jako všelék úplně pro každého: Dopřejte svému tělu detox právě díky těmto účinkům

Abeceda pozadu

Potrapte svou hlavu. Jednou týdně si také přejděte abecedu přesně odzadu. Možná se vám to nyní tak nezdá, ale také je to pořádná "makačka". Ale velmi prospěšná pro váš mozek.

 

Přečtěte si: Množství žen nosí nevhodnou podprsenku, patříte k nim i vy? Podívejte se, na co si dát při výběru pozor

Foto:
Profimedia
Zdroj:
fem

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2022 Frogfoot s.r.o..