Super potravina, která snižuje cholesterol v krvi: Podporuje trávení a má velmi nízký obsah kalorií

S příchodem podzimu vytahujeme tykve za účelem dekorace. Ale pozor, mnohem více se vyplatí, pokud ji budete konzumovat.

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia

Účinná zelenina

Dýně patří mezi tu zeleninu, která by neměla chybět na talíři právě během podzimu i zimy. Její benefity vás možná také přesvědčí o tom, že experimentování s ní se vyplatí.

Mohlo by vás zajímat: Podzimní detox ledvin a jater: Držte se těchto tří zásad a vaše nové tělo se stane realitou

Asi mezi největší plusy patří detoxikace a podpora trávení. Což se hodí, ať už chcete své tělo pročistit nebo se zbavit pár kil navíc. Pro vysoký obsah vlákniny se využívá například i při problémech se zácpou. Pozitivní zprávou je určitě i to, že má velmi nízký obsah kalorií, takže pokud jste najely na tvrdou dietu, klidně si může dopřát i tuto zeleninu.

Kromě toho však dokáže pravidelná konzumace tykve posílit náš imunitní systém, což se, řekněme si upřímně, nejvíce hodí během tohoto obodbí. A to každému! Už jeden plátek dýně v sobě ukrývá denní dávku vitamínu C.

Dýně však může dodat vašemu tělu i energii. Co takhle vyzkoušet oblíbené smoothies z dýně? Okamžitě vás zasytí a po náročném tréninku či pracovních povinnostech dodá téměř hned ztracenou energii.

Přečtěte si: 3 vitamíny, které chybí našemu organismu nejčastěji: Tento byste během zimy měly přijímat pravidelně

 

Body navíc

Ty může dýně získat i za ostatní, zdraví prospěšné účinky. Například její pozitivní účinky na srdce, protože právě jadérka z dýně dokáží snížit hladinu cholesterolu v krvi. A také přispět k prevenci proti ostatními nemocem. Dýně je také zdrojem vitaminu A, o kterém určitě víte, že napomáhá lepšímu zraku a zrakových nervů. A to díky žluté barvě, za kterou vděčí hlavně karotenoidům.

No a v neposlední řadě potěšíme i dámy, které bojují se svou pletí. I v tomto směru je dýně velmi účinná. Antioxidanty a betakaroten jsou přesně ty látky, které každá pleť potřebuje. Díky ním můžete zpomalit proces stárnutí, detoxikovat pleť a napomoci k její pružnosti.

Tak už chápete, proč se právě u této potraviny opravdu hodí označení SUPER?

Nepřehlédněte: Takto se na vaší pleti podepíše sklenka vína, kterou si dopřejete byť jen třikrát týdně

 

Foto:
Profimedia
Zdroj:
fem

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2020 Frogfoot s.r.o..