Dokonalý trik jak zkrotit chuť na sladké: Pokud si ho osvojíte, dokážete v průběhu měsíce shodit bez cvičení 6 kilo

Většina žen má jeden společný problém. Milujeme sladké. A to se bohužel mnohdy podepíše i na naší postavě. Jak však tuto neřest zkrotit a shodit nabrané kilogramy navíc?

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia

I vy milujete čokoládu, zmrzlinu, či gumové medvídky? Ale zároveň jste si vědoma toho, že pokud si je dopřejete uvidíte je dvakrát? Ano, jednou když si je vkládáte do úst a podruhé na své postavě. Bohužel podepíší se na vás samozřejmě zejména tím, že ručička na váze se hýbe směrem nahoru. Co však dělat pokud těmto hříšnostem nedokážete odolat? Existuje jeden malý trik který vám zajistí to, že na sladké nebudete mít chuť. Navíc pokud se ho vzdáte, dokážete již v průběhu jediného měsíce shodit až 6 kilo. Vše je totiž závislé na tom, zda si tyto drobné sladkosti dokážete odpustit nebo ne.

Mohlo by vás zajímat:  Zkuste tyto pohyby a z vašich boků ubude několik cm: Už po měsíci spatříte rozdíl na svém těle

Toto je největší problém sladkého

Největší problém sladkostí nejsou ani tak cukry jako to, že jde v podstatě o malý snack, který má však obrovské množství kalorií, ale zasytí na opravdu krátkou dobu. Sladkosti jsou totiž potraviny s velmi vysokým obsahem jednoduchých sacharidů a tedy s vysokým glykemickým indexem. To znamená, že nejenže jimi zvýšíte svůj příjem přidaného cukru ve stravě, ale tento cukr se bude velmi rychle vstřebávat do krevního oběhu. Navíc po sladkém přijde často chuť na slané a potřebujete si dopřát něco, co skutečně zasytí. A to je prakticky začarovaný kruh. Neboť jíte mnohem více než tělo potřebuje a dokáže energeticky zpracovat. Pokud tedy nepatříte do kategorie žen, které jsou ochotné kvůli jedné sladké dobrotě trávit hodiny ve fitku, musíte se sladkého jednoduše vzato vzdát.

Dokonalý trik

Největší chybou, které se dopouštíme je, že se mnohdy snažíme o příliš zdravé stravování. Ráno začneme zeleninovým smoothie, na oběd si dáme nějakou rybu, na večeři velmi lehký salát. A to je chyba. Po extrémně lehkém salátu s množstvím zeleniny totiž spadne glykemická křivka rychle dolů a tělo bude najednou trápit nedostatek energie. U mnohých se to projeví právě chutí na sladké. Proto je velmi podostatné zapracovat na celkovém jídelníčku. Netrapte se celý den hladem, protože vás to doběhne. Zkuste si k již zmíněnému salátu uvařit vajíčko, ugrilovat sýr, a dát tam i pár oříšků a semínek. Tímto docílíte toho, že zvýšíte obsah bílkovin a tím vaše tělo nebude mít takovou potřebu ještě doplňovat energii.

Přečtěte si: A lá Šípková Růženka: Ztrácejte přebytečná kila jednoduše pomocí spánkové diety

A geniálním trikem je, pokud si dopřejte denně sklenici sezamového mléka. Je prokazatelné, že právě sezam eliminuje chuť na sladké. Má vysoký obsah hořčíku, vápníku, vitamínů a dodává potřebnou energii. Stačí vám pohár denně - chuť na sladké se ztratí, no a kila půjdou dolů samy.

Takto si ho připravíte doma:

  • 100 g nepraženého sezamu
  • 2 lžičky medu
  • litr vody

Sezam nechte přes noc namočený ve vodě. Ráno ještě přidejte sklenici vody, med a pomixujte. Dopřejte si sklenici sezamového mléka právě ve chvíli, kdy vás přepadne chuť na sladké. Uvidíte, že to funguje téměř u každého. Tak co, zkusíte to?

Foto:
Profimedia
Zdroj:
fem

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2020 Frogfoot s.r.o..