Jak připravit pleť na zimu? Dodržujte tyto body a bude to o poznání lepší

Nejen během léta si zaslouží vaše pleť péči. A dokonce by se dalo říci, že mnohem větší, protože celkově chladnější počasí je u nás déle. Jak důkladně připravit pleť na zimu, aby ji přežila bez sebemenší újmy?

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia

Předpříprava

Ta je stejně důležitá jako před opalováním. Pokud jí chcete po létě navrátit svěžest, vaše pravidelná rutina by měla zahrnovat exfoliaci. Zbavíte pleť odumřelých buněk, prokrvíte ji a připravíte na další kroky. Séra a krémy budou tomto případě mnohem účinnější. Velmi osvědčené jsou v tomto směru produkty, bohaté na AHA kyseliny. Trochu silnější peelingy, které se mohou používat pouze právě během zimního období vás dokonce mohou zbavit drobných skvrn ze sluníčka. Přistupujte k nim však velmi zodpovědně a nepoužívejte je častěji než jednou do měsíce.

Přečtěte si: Neplačte, ještě se to dá zachránit. Desatero na podzimní vypadávání vlasů

Masky

Každá pleť je jiná, ale oddaný přístup si zaslouží úplně každá. A proto nepodceňujte sílu obyčejných masek i během zimy a to hlavně hydratačních a vyživujících. Masky bohaté na vitamíny A a E byste si na obličej měly dávat minimálně jednou za 10 dní, v případě silnějších mrazů i jednou týdně.

Krémy

To, že během zimního období nevidíte všude reklamy na ochranu pleti před sluncem neznamená, že vám postačí obyčejný krém. Ve výsledku nepostačí. Slunce dokáže být "zákeřné" i při nízkých a mínusových teplotách a pořádně zrádné dokáže být i horské slunce. A právě při nadcházející lyžařské sezóně byste měly myslet na používání krému s ochranným faktorem. Klidně sáhněte i po padesátkovém. Více, než 80% slunečních paprsků se totiž odráží od sněhu.

Mohlo by vás zajímat: Takto s nehezkými pupínky bojují v Hollywoodu. Hvězdná dermatoložka odtajnila všechny tipy

Něco navíc

Nezapomínejte na čerstvý vzduch. Určitě mnohé z vás v práci sedí u teplých radiátorů a úplně zapomenou trochu místnost vyvětrat. A to je chyba, na kterou může doplatit i vaše pokožka. Přísun vzduchu je důležitý. Jinak svou pleť budete denně nadměrně vysušovat, což se brzy může nepříjemně projevit.

Nepřehlédněte: Někdy je lepší neposlouchat okolí a dát na intuici: Dala jsem šanci svému EX, který mě už jednou požádal o ruku

Zimní menu pro vaši pleť: Produkty, se kterými rozhodně nic nezkazíte, naopak, získáte rozzářenou a dokonalou pleť

Foto:
Profimedia
Zdroj:
fem

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2020 Frogfoot s.r.o..