5 signálů vašeho těla při lhaní a flirtování: Co vás vždy prozradí a kvůli čemu jste pro okolí snadno čitelná?

Znáte své tělo? Jste si jistá? Některé věci byste měly ovládat, pokud nechete, aby vás při drobných lžích vaše okolí vždy "prohlédlo". Podívejte se na to, jak to snadno zvládnete.

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia

Slyšely jste už větu, že lhát je sice špatné, ale zdravé? Ano, toto je prý vědecky podložený fakt. Podle evolučních biologů si člověk cílené a promyšlené lži, reagující na danou, nevyhovující, či nepohodlnou situaci, osvojil už před minimálně 50 000 lety. A za to vděčíme rozvoji mozkové kůry a řečových schopností. Samotná lež však není jen doménou slov. Ale i řeči těla. Právě ta nás totiž téměř vždy prozradí. Tak co ovládáte ji nebo patříte v tomto do kategorie začátečníků?

Nepřehlédněte: Dámy, toto jsou ty nejžhavější Instagramy, které musíte sledovat: Tito chlapi vás dostanou do kolen!

Všichni občas lžeme. A je to přirozené. Lež jaksi k životu patří. Ať už jde o milosrdnou lež, nebo něco většího, jmenovatel zůstává totožný a neměnný. Všichni chceme, aby na to druhá strana nepřišla. Nicméně mnohokrát nás prozradí, to co je nám nejblíže. Naše vlastní tělo. Těmto gestům a mimice věnujte mimořádnou  pozornost.

Přečtěte si: Celebrity, které udávají styl na dovolené s dětmi: Eva Longoria zavítala do Disneylandu a co vymysleli další?

1. Při lži vtahujeme břicho dovnitř

Tušily jste, že pokud někomu chceme odprezentovat věc, která není pravdou, vtahujeme přirozeně břicho do sebe? Přestože si to vůbec neuvědomujeme, lidé, kteří se alespoň trochu vyznají v neverbální komunikaci to okamžitě odhalí. Tak tomu věnujte pozornost.

2. Všímejte si co dělají vaše ruce

Právě při lhaní rukama děláme mimovolní pohyby, které nedokážeme ovlivnit. Jde o takové půlsekundové zaváhání nebo kratičké ztuhnutí rukou před lživou odpovědí. Na to si dejte pozor.

3. Dáváme si ruce před ústa

Při lhaní nás mnohokrát usvědčí pohyb, kdy si dáme ruce před ústa, k ústům, případně okolo nich nebo se dotýkají ucha, nosu. Jsou to všechno pohyby, které kompenzují stres vznikající při menší nebo větší lži.

4. Nesoulad pohybů

Když člověk věří tomu, co říká, jeho gesta a projevy jsou v souladu s tím, co říká. Nicméně, když gesta, které děláte odporují slovům - jako například kývání hlavou zleva doprava když řeknete: "ano", nebo se zamračíte, díváte se na zem a přitom tvrdíte, že jste šťastná, je to pro druhé jasné znamení, že nemluvíte pravdu.

5. Doba trvání odpovědi

Pokud příliš rychle odpovídáte na nějaké drobné lži, při které si vás chce druhá strana jaksi ověřit, je to usvědčující důkaz vaší lži. Právě lháři totiž paradoxně obvykle odpovídají rychleji než ostatní, kteří mluví pravdu. Jen v případě, že jsou vývojem událostí překvapeni, zaskočeni a nepřipraveni, jejich reakce trvá déle.

Dokážete odpustit milosrdnou lež?

Ano
0
Ne
1
Hlasovalo: 1

Foto:
Profimedia
Zdroj:
NM

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2020 Frogfoot s.r.o..