Královské tradice, které nás skutečně dostaly: Toto dělají členové monarchie v období adventu

Víte, jak období adventu prožívá nejsledovanější britská rodina? Podívejte se spolu s námi za dveře paláce. Na které zvyky nedají monarchové dopustit?

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia

V každé zemi vypadá oslava Vánoc tak trošku jinak. Někde jsou odlišnosti zásadní, jinde v úplných detailech. Nejkrásnější svátky roku však rozhodně spojuje společný jmenovatel. Jsou kouzelné. A jinak to přirozeně není ani v královské rodině. Jaké zvyky má britská královská rodina a na které z nich nedá dopustit?

Vtipné i kouzelné

Ano i členové královské rodiny mají smysl pro humor. A neskrývají ho ani během Vánoc. Dokonce je pravidlem, že každý člen rodiny musí dostat jeden dárek právě v takovém duchu. Věděly jste, že jedním z nejoblíbenějších dárků prince Charlese je kožená toaletní deska, kterou dostal od své sestry Anny? Mimořádně si ji oblíbil a věřte či ne, ale od těch Vánoc ji prý sebou vozí na všechny zahraniční cesty.

A v duchu humoru se nese i část večera po štědrovečerní večeři. Součástí tradice je totiž i hraní pantomimy, kterou mají velmi rádi i nejmladší členové rodiny. Královna si tyto chvíle mimořádně užívá prý tato část večera patří mezi její nejoblíbenější. Stejně to má i vévodkyně Kate Middleton.

Vánoční stromek jako symbol Vánoc je něco na čem si dávají členové monarchie mimořádně záležet. Právě proto nemají v paláci přirozeně jen jeden, ale hned několik. V jídelně je umístěn třicetiletý stříbrný umělý stromeček, který je královninou srdeční záležitostí a každou jednu ozdobu na něj koupila nebo dostala ona sama. Další, který má její veličenstvo v pracovně, mají povoleno zdobit pouze vnuci a vnučky královny. Nejkrásnější, živý stromek, který zdobí všichni společně a nikdo při tom nemůže chybět je v obývacím pokoji.

Přečtěte si: Z dcery Lionela Richieho vyrůstá fashion ikona: 21letá kráska patří už teď mezi nejvýraznější ženy Hollywoodu

Vánoční přání

Od té doby, co se královna Alžběta II. ocitla na trůnu nedá dopustit na to, aby nenapsala sama vánoční přání lidem, na kterých jí záleží nebo jsou jí blízcí. Samotná příprava probíhá již od léta, neboť jejich počet se pohybuje kolem 800. Na každé kartičce si dává mimořádně záležet. Co říkáte, nezkusíte tento rok, namísto sms potěšit své okolí právě takto?

Mohlo by vás zajímat: Ctižádostivá, smyslná, či s mateřskými sklony: Znamení vašeho partnera prozradí, po jaké ženě opravdu touží

Foto:
Profimedia
Zdroj:
NM

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2020 Frogfoot s.r.o..