Největší mýty o pórech, kterým věří všechny ženy: Je možné se jich vůbec zbavit?

Póry má každý člověk. Jen někdo větší a někdo menší.

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia

Jenže i při tomto musíte myslet na jedno - nikdo se nikdy na vás nebude dívat tak, jak se na sebe díváte v zrcadle vy. Ve výsledku máte zkreslený pohled, díky čemuž ženy vnímají častokrát svou pleť mnohem horší. A co tedy známé mýty o pórech?

Mohlo by vás zajímat: Nejkrásnější jarní květinové vůně, které zvýší vaši přitažlivost: S těmito budete něžná a neodolatelná

Pravda vs lež

Největším je samotné otevírání a zavírání. Póry, nebo černé tečky, jak chcete, nemají svaly takže je nemožné, aby vykonávaly tuto činnost. Řeči typu - "pozor na teplou vodu, ta otevře póry a nanese se vám tam špína", jsou absolutním nesmyslem. Svůj obvod zvětšují pouze pokud jsou zanesené.

A tím se dostáváme k dalšímu mýtu-zmenšování pórů. Ani to není úplně pravdivé. Protože velikost pórů je, bohužel, geneticky dána. Jediné, co můžete ovlivnit, je jejich zanášení a to pravidelným čištěním, tehdy se přece jen trochu scvrknou, ale to jen o nános, který v nich je.

Nepřehlédněte: Kvalita vlasů prozrazuje pravdu o vašem stravování: Odhalí, které potraviny byste měly v jídelníčku omezit

Dobrou zprávou však je, že něco přece jen můžete ovlivnit a to tvorbu mazu. A zde přichází na řadu například studená voda. Ale neznamená to úplně, že když si budete každý večer čistit obličej ledovou vodou, bude to ok. Póry potřebují profesionální péči, takže zapomeňte na domácí ošetřování a najděte si kvalitní a profesionální kosmetičku. Jen ona vám s nimi umí trochu pomoci.

A hlavně, žádné jablečné octy, soda bikarbona, produkty s alkoholem, mýdlo a jiné "ověřené" babské rady. Ty, právě naopak, tvorbu mazu ještě více podpoří.

Abychom vás však na závěr potěšily, pár rad, jak předcházet jejich začištění přece jen máme:

  • přidejte peeling do beauty rutiny. Nejlepší jsou exfolianty s kyselinou salicylovou. 2x do týdne zcela postačí
  • Retinoidy vás také mohou ochránit. Takže při výběru sér a krémů zkoumejte jejich složení
  • osvědčené jsou i pleťové masky s obsahem jílu, které také dokáží prokazatelně redukovat kožní maz

Přečtěte si: 7 nejčastějších chyb při líčení, kterými si zbytečně ubližujete: dopouštíte se jich i vy?

Foto:
Profimedia
Zdroj:
fem

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2020 Frogfoot s.r.o..