Moje dcera zůstala těhotná s mým ex: Dodnes kvůli tomu spolu nemluvíme

Někdy nás život postaví před takové situace, se kterými ani ve snu nepočítáme. A prostě jim musíme čelit. Co však dělat, pokud si pro nás připraví opravdu těžkou zkoušku, se kterou nedokážeme úplně ideálně pracovat?

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia

Katka byla těhotná jako velmi mladá. V té době jí bylo 17 a na tu dobu i tak značně vyplašila své okolí. Její máma to nedokázala zpracovat i přesto, že s ní měla relativně pevný vztah. Říkala jí, ať si to celé promyslí, že na děti má dost času a vše se dá řešit. Křehká blondýnka však měla velmi jasno v tom, že dítě si chce nechat. Za jakýchkoliv okolností. A tak těsně předtím než oslavila osmnácté narozeniny, se stala mámou.

Přečtěte si také: Můj manžel se mnou odmítal spát: Nikdy nezapomenu na ten zlomový moment, kdy jsem zjistila proč

Narodila se jí dcerka a zpočátku se vše v jejím životě zdálo přímo neuvěřitelně idylické. No jak to už i v pohádkách bývá, vždy nastane určitý zlom, který vše změní. V Katčině životě to přišlo, když bylo Emě 11 let. Zjistila, že manžel jí je nevěrný a to skutečně dlouhodobě. Nešlo o žádné jednorázovky, ale pravidelně Katku podváděl. Sem tam s kolegyní v práci, jindy s bývalou spolužačkou a takto bychom mohli pokračovat.

Dělala jsem to kvůli dceři

"Když jsem na to přišla, cítila jsem se absolutně příšerně. Zklamaná, nedoceněná, dotčeně... Ale věděla jsem, že navzdory všemu od něj neodejdu. Vždy mi záleželo na tom, aby moje dcera vyrůstala v úplné rodině. Řekla jsem si, že počkám do její 18 a pak se rozvedu. Roky běžely a já jsem se cítila v tom manželství stále hůř. Konečně, když Ema oslavila sladkých 18, udělala jsem to, co jsem roky plánovala. Podala jsem žádost o rozvod. Ani můj manžel, ani dcera nechápali mé rozhodnutí. Ale já jsem v něm žila roky. Věděla jsem, že takto dál fungovat nechci a muži jsem to nedokázala odpustit."

Katka si pár měsíců po rozvodu našla novou známost. Patrika. Ten si Emu téměř okamžitě získal. Věkový rozdíl mezi nimi nebyl až tak markantní a nakolik Katka a Ema měly k sobě velmi blízko a jejich vztah byl spíše přátelský než rodičovský, mnoho věcí a akcí podnikali v trojici. Ema si Patrika mimořádně oblíbila. Dobře si rozuměli a měli toho mnoho společného. Katka s Patrikem spolu byli přibližně dva a půl roku a nakonec se rozešli. "Vím, že Ema mi nikdy nedokázala odpustit náš rozchod, ale skutečný důvod jsem pochopila až později..."

Nepřehlédněte: Toto jsou nejčastější důvody rozpadu manželství: dopouští se těchto chyb i vy?

S tím se vyrovnat nedá

Asi po roce začala Ema randit s Patrikem. Celý čas do něj totiž byla zamilovaná. V podstatě k tomu přišla celkem nevinně. Setkali se v jednom klubu ve městě, alkohol nechyběl, slovo dalo slovo a ona se probudila u něj v posteli. "V tu osudnou noc moje dcera otěhotněla s mým ex. Vím, že to ani jeden z nich neplánoval, ale poté, co jsem se to dozvěděla, nedokázala jsem jim to odpustit. Ani jednomu. A nezajímalo mě, že za tím byl právě alkohol a ani jeden z nich to neplánoval. Dnes jsou již rodiči osmiměsíčního děvčátka Elis. Nikdy jsem svou vnučku neviděla a s dcerou nemluvím... Dokonce už sama nevěřím, že by se to mohlo někdy změnit."

Foto:
Profimedia
Zdroj:
NM

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2021 Frogfoot s.r.o..