Těmto nápojům se během vánočních večírků vyhněte: Vaší pleti škodí nejvíce

Pokud vás čeká ještě několik večírků a chcete je přežít bez újmy na své pleti a postavě, vyhněte se konzumaci tohoto.

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia

Pít či nepít?

Vánoční večírky, Silvestr... Jen málokdy se to obejde bez alkoholu. Samozřejmě, neexistuje drink, který by pleti či postavě neškodil vůbec. Ale pokud přece jen chcete oslavit nový rok se skleničkou v ruce, volit byste měly nejmenší zlo.

Přečtěte si: Přestaňte zkoušet zhubnout a konečně zhubněte: Ploché břicho za 7 dní můžete mít i vy

Kvalitní whisky, růžové víno nebo pivo patří právě do té skupiny "méně" špatných. Samozřejmě, pokud je pijete v přiměřeném množství. A naopak, pokud si celou noc budete dopřávat míchané drinky, rum nebo nekvalitní vína, koledujete si kromě migrény, i o zhoršení pleti. Tyto drinky totiž obsahují hodně cukrů, které mají za následek vyrážky na tváři, pobledlost i ztrátu pružnosti.

Dokonce ani s červeným vínem na tom nebudete o moc lépe. Vyrážky, oteklá tvář, kruhy pod očima a také bolest hlavy dokáže způsobit i jedna sklenice červeného vína denně po dobu jednoho týdne. Takže byste měly zapomenout na večerní rituály při večeři, pokud se chcete vyvarovat těmto problémům.

Mohlo by vás zajímat: Sexy postava podle Italek: Tohoto pravidla se drží, aby nepřibraly a daří se jim to roky

Proč se naše pleť nedokáže s alkoholem poprat? Především za tím je hned několik faktorů. Alkohol naši pleť dehydratuje, obírá o vitamíny a důležité živiny. Kromě zmíněných problémů se může dostavit i zčervenání obličeje či popraskání žilek.

Alkohol však ovlivňuje i na naše vlasy a to tak, že je vysušuje. A také je zanechává suché a křehké, díky čemuž dochází k jejich lámavosti.

Foto:
Profimedia
Zdroj:
fem

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2022 Frogfoot s.r.o..