Co o vás prozrazuje výběr vašeho životního partnera? Právě díky němu dokážete poznat dokonale samu sebe

To, že nás ovlivňují ve značné míře lidé, se kterymi žijeme, je jasné. Co však o vás prozrazuje výběr vaší polovičky?

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia

To, že výběr našeho životního partnera není zcela věcí náhody, je fakt. Má na to vliv velké množství biologických i psychologických faktorů. Kdo však stojí po našem boku, říká hodně o nás samých.

 

Přečtěte si: Potkala jsem muže svých snů: Po roce randění jsem však zjistila něco, co by nechtěla odhalit žádná žena

Dominantní osobnostní rys

Odborníci zastávají názor, že každý z nás má v sobě ukrytý jeden z těchto aspektů. Dítě, matku nebo dospělou osobu. Vždy jeden z těchto rysů převažuje nad ostatními. A právě k tomu nejvraznějšímu si hledáme pak protiklad. Pokud tedy u někoho převažuje dětinskost, bláznivost, nespoutanost i v dospělosti, hledá si pečlivého a odpovědného partnera. A platí to i opačně samozřejmě.

Emocionalita a racionalita

Jasně, mezi emocionalitou a racionalitou vždy musí být jistá rovnováha, to všichni víme. Pokud se však řadíte do kategorie emocionálních žen, je více než jasné, že si budete k sobě hledat racionálního partnera, který vás bude perfektně doplňovat. Naopak pokud u vás převažuje racio, hledáte citlivější typy, který vnesou do vašeho života klid, lásku a něžnosti.

 

Nepřehlédněte: Jsem vdaná, ale randím s jinými muži: Manžel mi to toleruje a prozradím vám důvod, proč to dělá

Podoba s otcem

Pamatujete si, už Sigmund Freud tvrdil, že si podvědomě vybíráme partnery, kteří se podobají naším rodičům. A opravdu je v tom kus pravdy. Většinou to však platí v případě, že člověk vyrůstá v úplné rodině. Jinak na nás tyto stereotypy nemají daný vliv. A přestože jste s otcem možná neměly ideální vztah, právě na základě jeho vlastností, si vybíráte muže po svém boku. Vždy je to totiž o tom, že jsme na něco zvyklé a to se snažíme promítnout do svého života i v dospělosti. Říká to o vás, že máte silné a pevné rodinné kořeny a právě rodina je pro vás základním pilířem bytí.

Myslíte si, že výběr životního partnera, souvisí s Vaší osobností?

Ano
4
Ne
0
Hlasovalo: 4

Foto:
Profimedia
Zdroj:
NM

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2023 Frogfoot s.r.o..