Film Takoví jsme byli ze 70. let: Módní velikáni znovu objevují klasické vzory jako tartan, kostky či úplet

Designéři znovu objevují klasické vzory a zimě kraluje pestrobarevný tartan, kostky či úplet. Inspirace 70. léty je silně cítit a atmosféra společenské revoluce je aktuální i dnes.

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia

The Way We Were (Takoví jsme byli)

16. října 1973 odcházejí newyorští diváci z premiéry filmu The Way We Were (Takoví jsme byli) a jen málokdo tuší, že z dnes již legendární romance s Barbarou Streisandová a Robertem Redfordem vznikl blockbuster takříkajíc náhodou. Osmý celovečerní film Sydneyho Pollacka měl ambiciózní politický námět a měl hodnověrně zobrazit mccarthyovské období v americké společnosti. No pronásledování domnělých či skutečných komunistů v 50. letech velmi nezaujalo testovací publikum, a proto byly mnohé politické scény vystřižené na úkor romantické zápletky. Postupně tak vznikla verze, na níž se scenáristicky podíleli i Francis Ford Coppola nebo Dalton Trumbo (Prázdniny v Římě, Motýl).

Přečtěte si: Šťastná rodinka Simony Krainové: Své kluky se během zábavy snaží naučit, jak to v životě chodí...

Začátek příběhu se odehrává během studentských dob mladé komunistické aktivistky židovského původu Katie Morosky a univerzitní hvězdy Hubbella Gardnera, který je taktéž začínajícím spisovatelem. Ústřední dvojice se však do sebe zamiluje až o necelých osm let později a navzdory obrovské osudovosti se jejich vzájemný vztah nakonec rozpadne. Úvodní recenze filmu velmi nelichotili, ale divácky zabodoval i díky oscarové písni The Way We Were, kterou nazpívala božská Barbara Streisand. Jednotlivé dějové linie jsou dotvářeny kostýmovým umem Dorothy Jeakins, která mimo jiné stála i za ikonickými červenými šaty Marylin Monroe z filmu Niagara.

Preppy styl

Univerzitní podoba Barbary Streisandové a Roberta Redforda v sobě nesla prvky populárního Preppy stylu, který v dnešní sezóně podzim / zima 2019 zažívá úspěšný návrat. Na přehlídkových molech jsme viděly množství uniformní inspirace: polokošile, vesty a třídílné soupravy. Thom Browne vytvořil empírové propracované školní stejnokroje a Victoria Beckham či Molly Goddard představily svou ženštější verzi. Návrháři také oprášili úplet a kostky či tartan budou kralovat i této zimě.

Tip: Užijte si mrazivé počasí stylově a zahřejte se kašmírovým nebo vlněným svetrem klasických vzorů, který můžete zkombinovat s elegantní sukní maxi délky. Proč nechal Hubbell svou životní lásku, budete polemizovat alespoň v teple ;-).


Nepřehlédněte: Surfistky mají jednoznačně nejkrásnější postavy a srší z nich štěstí: Prohlédněte si sexy ženy, které jsou spjaté s přírodou

Foto:
Profimedia
Zdroj:
GR

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2021 Frogfoot s.r.o..