Těchto 10 potravin bude populárních ve stravování v roce 2020: Jaké jsou jejich benefity, o kterých jste (ne) tušily?

Od prevence proti rakovině až po krásnou pleť, kterou touží mít každá z nás, i to jsou některé z benefitů superpotravin, které budou kralovat roku 2020.

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia

Superpotraviny, které budou nebo by měly tvořit podstatnou část našeho jídelníčku v novém roce 2020, odhaluje pro magazín Womenshealth mezinárodní odbornice v oblasti zdraví a welness, Maria Ascencao. Jaké jejich benefity oceníme?

Avokádo

Avokádo bylo a stále je na výsluní pro své zdravotní benefity. Vysoký obsah vlákniny, vitamínu C, kyseliny listové, vitamínu E a mononenasycených tuků, jsou jen některé z jeho pozitivních vlivů na tělo. Mnohé studie ukazují, že pravidelnou konzumací avokáda si udržujeme zdravý cholesterol a vyhneme se tak i možné cukrovce.

Mohlo by vás zajímat: Vystupte ze své komfortní zóny: Takto dokážete připravit své tělo a zhubnout ještě před svátky 6 kilo

Fermentované potraviny

Tento druh potravin je skvělý pro udržení zdraví trávicího traktu. Pomáhá střevní mikroflóře, chrání ji před škodlivými bakteriemi a naopak pomáhá zvyšovat výskyt těch pro tělo prospěšných, probiotických bakterií a enzymů. Celkově podporují tyto potraviny imunitní systém. A které to vlastně jsou? Především kefír a trochu exotičtější kimchi, miso či kombucha.

Semena

Semena mají vysoký obsah vlákniny, vitamínů, minerálů a antioxidantů. Obsahují mononenasycené tuky, které pomáhají kontrolovat cholesterol. Vyzkoušejte len, chia, konopí, sezam, slunečnici a dýni. Posypte jimi například i jídlo nebo salát, který si připravíte.

Konopný olej

Konopný nebo CBD olej z rostlinky konopí, jejíž využití je stále někde trochu kontroverzní, má svůj význam pro zdraví. Konopný olej je znám svými protizánětlivými účinky a účinky proti úzkosti, aniž by způsoboval intoxikaci. Není však konopný olej jako konopný olej. Musíte si vybrat ten nejkvalitnější.

Zelený čaj

O jeho blahodárných účincích pro zdraví se stejně toho už napsalo. V roce 2020 byste mu měly věnovat skutečně ještě více pozornosti. Výtažky ze zeleného čaje jsou bohaté na polyfenolové sloučeniny, antioxidanty, jako je epigallokatechin galát (EGCG), detoxikátor podporující játra, známé jako katechiny a živiny, které pomáhají v boji proti nemocem.

Pomáhá také zlepšovat funkci mozku, udržet tělesnou váhu, zlepšovat metabolismus a posilovat imunitní systém.

Čtěte také: Zaručené triky, jak si udržet mozek v kondici: Dělejte pravidelně těchto 5 věcí a oddalte stárnutí

Kurkumin

Kurkumin je účinná látka nebo výtažek z kurkumy, který má v sobě protizánětlivé účinky pro zdraví. Pomáhá snižovat riziko srdečních chorob, Alzheimerovy choroby, artritidy a deprese. Pokud se rozhodnete pořídit si kurkuminový extrakt, dbejte na to, aby byl opět nejvyšší kvality.

Bobule

Bobule jsou vynikajícím zdrojem vlákniny, vitamínů K a C, manganu, fytochemikálií a antioxidantů, které pomáhají udržovat zdravý imunitní systém a bojovat proti stárnutí. Nejlepší je samozřejmě jíst je v syrovém stavu a v jejich sezóně. Pokud jste je vypěstovaly vlastnoručně, je to nejlepší.

Brokolice

Brokolice je vynikajícím zdrojem vlákniny, draslíku, antioxidantů a vitamínu C, který napomáhá absorbci železa. Dalším benefitem této zeleniny je, že pomáhá kontrolovat krevní tlak, zmírňuje záněty, posiluje imunitní systém a vytváří silné kosti.

Berberin

Berberin je látka získávaná z rostlin rodu Dřišťál. Má mnoho kladných účinků na zdraví a patří mezi nejúčinnější doplňky stravy na světě. Je také silný rostlinný extrakt, který pomáhá vyrovnat hladinu cukru v krvi, podporuje střevní zdraví, zmírňuje záněty a reguluje metabolismus.

Nepřehlédněte: 5 zásad expresního hubnutí: Pokud si je osvojíte, už nikdy nebudete bojovat s jo-jo efektem

Tmavá listová zelenina

Tmavá listová zelená zelenina jako je kapusta, špenát a švýcarský chard, jsou vynikajícími zdroji kyseliny listové, zinku, vápníku, železa, hořčíku, vitaminu C, vlákniny a protizánětlivých karotenoidů. Díky této kombinaci mohou pomoci snížit riziko chronických chorob jako jsou srdeční choroby, cukrovka a dokonce i rakovina.

Foto:
Profimedia
Zdroj:
MG

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2022 Frogfoot s.r.o..