Zlepšení imunity, úbytek na váze a kvalitnější sex: Co všechno se s vaším tělem stane, pokud se na 2 týdny vzdáte cukru?

Říká se, že cukr je malou drogou. A něco na tom asi bude pravda. Co všechno ve vašem těle způsobuje a jak se to projeví, pokud se ho rozhodnete ve výrazné míře v jídelníčku eliminovat?

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia

Opravdu to není jen fráze. Umělý cukr v nadměrném množství má na tělo škodlivé účinky. A navíc je vysoce návykový, i když si to mnohdy nechceme přiznat. Podívejte se spolu s námi, co takový detox, když ho ze svého jídelníčku vyloučíte, s vaším tělem udělá. A ano, velmi dobře si uvědomujeme, že vzdát se ho po letech je extrémně náročné. Nicméně jde to.

Co dělat, abyste snížily příjem přidaného cukru?

Toto zní na první poslech jednoduše, ale je to docela náročný proces. Musíte se v první řadě zaměřit na potraviny, které jíte, nezapomínat číst i etikety na výrobcích, co si dopřejete. Neboť paradoxně mnohokrát v nich je větší obsah cukru než například v krémových dortech, od kterých to očekáváte. Nicméně kromě toho lidé na něm závislí mají často abstinenční příznaky, úzkosti či dokonce deprese. Takže se připravte i na to.

Sestavte si každý den jídelníček (konkrétní jídla, které budete mít na talíři)

  • čtěte etikety na potravinách
  • zapomeňte na cukrovinky, či jiné sladkosti
  • slazené nápoje, smoothie, džusy jsou tabu
  • omezte těstoviny, brambory, rýži

Pokud totiž jen během dvou týdnů omezíte příjem cukru, velmi pozitivně se to na vašem zdraví projeví.

Mohlo by vás zajímat: Hlavní princip diety Clean Eating: Vyřaďte z jídelníčku tyto hrozné potraviny a předejděte srdečním chorobám

Zlepší se vám pleť

Věděly jste, že právě cukr, zhoršuje zánětlivé procesy v těle? Ano a ve značné míře. Právě proto se souvislost mezi ním a vznikem akné, velmi podrobně rozebírá. Zánět je skvělý spouštěč problémů s pletí. Pokud se jim chcete vyhnout, zapomeňte na cukr.

Ovlivní to vaši psychiku

Na začátku však velmi negativně. Když přestanete jíst cukr, budete jistou chvíli mrzutá, bez nálady, dokonce se mohou projevit i známky deprese. No když si na tento stav zvyknete, vaše nálada se vyrovná a uvidíte, že se budete cítit lépe než kdykoliv předtím.

Vyřešíte problémy se spánkem

Zvýšená konzumace cukru, uvolňuje hormon kortizol, který narušuje spánek. Takže se velmi často pravděpodobně budíte unavené a během dne vám chybí energie. Pokud se cukru vzdáte, tento stav vás bude obcházet.

Shodíte na váze

Pokud nahradíte kalorie, které jste dosud přijímaly prostřednictvím cukru, něčím jiným, zdravějším, tak jejich celkový příjem bude nakonec i tak nižší. Stačí snížit jejich příjem o 200 denně a budete mile překvapeny, co to s vaší postavou dokáže.

Přečtěte si: 7denní kofeinový detox: Pokud si ho dopřejete, budete mít více energie a projeví se to i na vaší pleti a pokožce

Kvalitnější sex

Cukr způsobuje u mužů zvýšení hladiny inzulínu, ten řídí dráhy, které snižují sexuální apetit a funkci, u žen způsobuje podstatnou újmu na ženských pohlavních hormonech. Může být dokonce zodpovědný za nepravidelnou menstruaci. Pokud ho v jídelníčku máte v minimálním množstí, věřte, že váš sexuální apetit poroste.

Foto:
Profimedia
Zdroj:
NM

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2022 Frogfoot s.r.o..