Toužíte po miminku a zároveň by vás potěšil spíše prvorozený syn? Toto jsou prý zaručené tipy, jak na to

Všichni víme, že mít zdravé dítě je dar. A po tom touží každá máma. Ale když je tento atribut splněn, začínáme mít i jiné požadavky. Například ohledně pohlaví. Pokud chcete prvorozeného syna, stačí pokud se budete držet těchto zásad.

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia

Není to jen dnešní doba, která se zabývá otázkou, jak ovlivnit pohlaví dítěte. Mnohé země řešili, především z kulturních a náboženských důvodů, tento problém už po staletí.

Mít zdravé dítě je však v dnešní době dar a požehnáním. To víme všechny. A pokud jsou tyto aspekty splněny, většinou chceme ještě více. A mnohé z nás touží, aby byl prvorozený syn. Nebudeme si lhát. Většinu mužů to velmi potěší.

Přestože už nežijeme v 18. století, každý chlap chce pokračovatele rodu. Bez výjimky. Pokud se tedy řadíte do této kategorie, podívejte se jak můžete přírodě tak trochu dopomoci.

Mohlo by vás zajímat: Muži narození v tomto znamení jsou skvělými otci: Zjistěte, zda mezi ně patří také ten po vašem boku

Podívejte se na svůj jídelníček

Pokud toužíte po chlapci, měly byste jíst potraviny obsahující draslík jako například kvalitní maso, či banány. Je totiž dokázáno, že v zemích, kde převládá trend nízkokalorické bezmasé stravy se počet narozených chlapců již dlouhodobě snižuje. Naopak v těch, kde ženy mají vysoký přísun energie a právě jídel bohatých na draslík a kaloričtějších potravin, se rodí více dětí mužského pohlaví.

Zavítejte do fitka

Pokud vám pohyb není cizí a milujete cvičení, věřte, že se vám narodí dříve chlapec. Souvisí to s uvolňováním a produkcí hormonů. V té době totiž ženské tělo eviduje nárůst mužských hormonů, proto je velká šance, že se vám narodí právě chlapeček.

Čtěte také: Moje starší sestra byla vždy úspěšnější než já: To, co ale udělala po mém zasnoubení, pokazilo náš vztah úplně

Sexuální matematika

Věděly jste, že spermie Y jsou mnohem rychlejší než spermie X, z nichž by byla holčička? Rozměrově jsou také menší, obratnější, svižnější, ovšem nevýhodou je, že žijí kratší dobu. Pokud tedy toužíte po mužském potomkovi, tyto informace můžete využít ve svůj prospěch tak, že budete mít pohlavní styk přesně v den své ovulace.

Shettlesová dieta

Shettlesová dieta pochází z USA. Zakládá se na dvou poznatcích:

Spermie s chromozomem X jsou sice pomalejší než spermie s chromozomem Y, ale dokážou v těle ženy přežít 3 - 5 dní.

Spermie s chromozomem Y přežijí jen kolem 1 - 2 dnů.

Druhá hypotéza se zakládá na chemické reakci, která nastává při samotném oplodnění. Spočívá v měření PH. Hodnoty do 7 považujeme za kyselé, hodnoty od 7 za zásadité.

Doktor Landrum B. Shettles již v 60. letech minulého století zpozoroval, že spermie, které obsahují chromozom Y, mají horší šance na přežití v kyselém prostředí než spermie s chromozomem X. Pokud tedy toužíme po dívce, mělo by být PH v těle v době počasí kyselé, zatímco při snaze o chlapce zásadité. Je třeba si uvědomit, že jde o dietu, kterou musí žena dodržovat před početím. Jakmile už přijde k oplodnění, je pohlaví miminka dané.

Držte se tedy těchto pravidel:

  • Pokud si přejete chlapce, čas oplodnění posuňte na den ovulace
  • Dbejte na zásaditost organismu těsně před početím
  • Počet spermií se každou ejakulací zmenšuje, což platí zejména pro spermie s chromozomem Y.
  • Kofein má způsobit zrychlení pohyblivosti spermií s chromozomem Y.
Foto:
Profimedia
Zdroj:
NM

Související články

Diskuse k článku

comments powered by Disqus

Nejčtenější články

Obsah online magazínu feminity.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu, nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu zakázáno.

Kontakt

© Copyright 2020 Frogfoot s.r.o..